رویدادهای داخلی

کشته شدن چهار طالب و دو باشنده محل در ولسوالی دولت‌یار غور

افغان رادیو، کابل: مسوولان محلی ولایت غور می‌گویند که در نتیجه درگیری میان افراد لعل بهادر فروتن با جنگ‌جویان گروه طالبان در ولسوالی دولت‌یار این ولایت چهار طالب و دو تن از باشنده‌گان محل کشته شده‌‌اند.

عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور روز پنج‌شنبه، ۲۹ حمل به افغان رادیو گفت که جنگ‌جویان گروه طالبان روز گذشته بر منطقه «پشته نور» از مربوطات ولسوالی دولت‌یار این ولایت حمله کردند که با مقاومت افراد آقای فروتن روبه‌رو شدند. او از لعل بهادر فروتن به عنوان یک بزرگ قومی حامی دولت یاد کرد. به گفته او، در نتیجه این درگیری چهار جنگ‌جوی گروه طالبان کشته شده‌اند. سخنگوی والی غور افزود که در این رویداد به باشنده‌گان محل آسیبی نرسیده و نیروهای امنیتی به ساحه اعزام شده‌اند. او هم‌چنان گفت که درگیری‌ها نیز در این منطقه پایان یافته است.

اما عبدالبصیر قادری، عضو شورای ولایتی غور می‌گوید که در این رویداد، چهار طالب و دو تن از افراد آقای فروتن کشته شده‌اند و حدود ۲۰ تن دیگر از دو طرف نیز زخم برداشته‌اند. آقای قادری اعزام نیروهای امنیتی به ساحه را تأیید کرد اما افزود که درگیری‌ها کماکان میان دو طرف جریان دارد.

غور یکی از ولایت‌های نسبتاً ناامن به شمار می‌رود. در بخش‌هایی از این ولایت گروه طالبان حضور دارند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا