ورزشی

پورتو ۱-۴ لیورپول: قرمزها یک قدم تا فینال دوباره

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، تیم میزبان بازی را بهتر آغاز کرد و چیزی نمانده بود که در همان دقیقه ابتدایی به گل برسد اما ضربه سرکش کورونا، از بالای دروازه آلیسون به بیرون رفت.

حملات پورتو ادامه داشت و در دقیقه ۷، روی پاس په په، این مارِگا بود که صاحب موقعیت شد اما مانند دیدار رفت که چند موقعیت خوب را از دست داده بود، باز هم نتوانست آلیسون را مغلوب کند و ضربه او را دروازه بان برزیلی لیورپول به خوبی مهار کرد.

برتری پورتو ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۱۵، بار دیگر مارگا صاحب موقعیت شد اما نتوانست ارسال تماشایی تِلِس را تبدیل به گل کند.

در ادامه بازی متعادل تر شد و بازیکنان لیورپول رفته رفته پیش کشیدند و در دقیقه ۲۶، این سادیو مانه بود که در ادامه نمایش های درخشانش در هفته های اخیر، دروازه حریف را باز کرد. روی همکارینبی کیتا و صلاح بود که مانه در مقابل دروازه صاحب موقعیت شد و با یک بغل پای ساده، کار را تمام کرد. ابتدا به نظر می رسید مانه در آفساید قرار دارد اما داور بعد از استفاده از VAR، گل را پذیرفت.
 پورتو می توانست سه دقیقه بعد کار را به تساوی بکشد اما ضربه براهیمی را باز هم آلیسون مهار کرد. در دقایق پایانی نیمه اول بازی متعادل شد و موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نشد اما در وقت های اضافه، میلنر می توانست روی ارسال الکساندر آرنولد، برتری لیورپول را به دو گل افزایش بدهد اما ضربه او از کنار دروازه ایکر کاسیاس به بیرون رفت و نیمه اول با همان یک گل به پایان رسید.

نیمه دوم را دو تیم متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد. بازی با همین روند ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۶۵، لیورپول به گل دوم رسید. روی پاس در عمق عالی از الکساندر آرنولد بود که صلاح با کاسیاس تک به تک شد و با یک ضربه دقیق، کار را تمام کرد.
 پورتو که چیزی برای از دست دادن نداشت، پیش کشید و سه دقیقه بعد، یکی از گل های خورده را جبران کرد. روی یک ضربه کرنر بود که ادر میلیتائو، ارسال الکس تلس را با یک ضربه سر مقتدرانه، تبدیل به گل کرد.


 
پس از این گل بار دیگر بازیکنان لیورپول ابتکار عمل را در دست گرفتند و در دقیقه ۷۵ می توانستند به گل سوم برسند ولی مانه که کاسیاس را هم پشت سر گذاشته بود، به شکل عجیبی توپ را به بیرون زد.

اما در دقیقه ۷۷، سرانجام قرمزها به گل سوم رسیدند. این بار روی ارسال دقیق جوردن هندرسون بود که فیرمینو با یک ضربه سر دقیق، کار را تمام کرد.
فشار حملات لیورپول بعد از این گل هم کاهش پیدا نکرد و این تیم در دقیقه ۸۴ به گل چهارم رسید. روی یک ضربه کرنر از سمت راست دروازه پورتو، این مانه بود که ارسال میلنر را به فن دایک رساند و مدافع هلندی هم با یک ضربه ساده، حساب کار را ۴-۱ کرد.


 


 در دقایق پایانی اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد و در نهایت لیورپول با برتری ۶-۱ در مجموع دو دیدار، حریف بارسا در نیمه نهایی شد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا