ادب و فرهنگ

رسم پرچم افغانستان بر روی تخت سنگ بزرگ در ارتفاعات شهر نیلی در آستانه جشنواره فرهنگی و توریستی گل بادام+تصاویر

افغان رادیوافغانستان-ریاست اطلاعات و فرهنگ دایکندی با هماهنگی جامعه مدنی، فرهنگیان، اصحاب رسانه و جوانان به پیشواز جشنواره فرهنگی و توریستی گل بادام و برای استحکام صلح و همدلی، پرچم سه رنگ کشور را در کنار بند برق سوختوک در روی سنگ بزرگ، رسم نمودند.


این پرچم به طول نه متر و عرض شش متر در روی تخته سنگ بزرگ که مشرف به بند برق سوختوک بوده و از نقاط دور قابل دید است، توسط ریاست اطلاعات و فرهنگ ترسیم و هدف از رسم آن، استحکام صلح و همدلی به پیشواز جشنواره فرهنگی و توریستی گل بادام خوانده شده اند.


محمد حسین سیرت رییس اطلاعات و فرهنگ دایکندی هدف از ترسیم پرچم سه رنگ کشور را ایجاد وحدت و همدلی عنوان نموده گفت: همچنان‌که پرچم کشور نماد از غرور، عزت و همدلی مردم ما است و در جای ترسیم شده که تفریحگاه مناسب و یکی از جاهای توریستی و دیدنی با ایجاد بند برق سوختوک برای مردم دایکندی شده است که هر بیننده با دیدن این پرچم، احساس غرور و همدلی نموده و خود را در آوردن صلح مسوول دانسته و زندگی زیر پرچم کشور را برای خود لذت بخش خواهد دانست.


فرهنگیان و نهادهای مدنی دایکندی نیز بدین باورند که پرچم سه رنگ کشور نشانۀ از اقتدار و غرور مردم ما است و همه باید در حفظ و حراست از این پرچم سعی و تلاش نموده و امیدوارند که همه شهروندان در زیر سایه این پرچم، با صلح، صفا و صمیمیت در زندگی خویش ادامه دهند.


این پرچم در نزدیکی بند برق سوختوک در حالی ترسیم می‌گردد که در حال حاضر روزانه تعدادی زیادی از شهروندان دایکندی برای گزراندن ساعات فراغت و ایام تعطیلی خویش به این جا سفر مینمایند و قرار است در تاریخ ۳۱ حمل سال جاری جشنواره فرهنگی و توریستی گل بادام با حضور مهمان داخلی وخارجی در نیلی مرکز ولایت دایکندی برگزار گردد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا