ورزشی

پیروزی آرسنال در خانه واتفورد

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) در شبی که واتفورد با اخراج تروی دینی در همان دقایق ابتدایی ۱۰ نفره شد، آرسنال با تک گل پی‌یر امریک اوبامیانگ که با اشتباه بن فاستر، دروازه بان حریف به ثمر رسید، توانست به سه امتیاز برسد.

تیم میزبان بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی، یکی دو موقعیت خوب روی دروازه آرسنال به وجود آورد اما این توپچی ها بودند که در دقیقه ۱۰ به گل رسیدند. روی یک پاس رو به عقب، فاستر قصد داشت توپ را به میانه زمین شوت کند که اوبامیانگ از راه رسید و توپ بعد از برخورد به او، وارد دروازه واتفورد شد.

یک دقیقه بعد کار برای واتفورد دشوارتر شد. تروی دینی بر سر تصاحب یک توپ با لوکاس توریرا وارد درگیری شد و با آرنج به صورت هافبک آرسنال زد و کرگ پاوسون، داور بازی، هم بلافاصله کارت قرمز را به کاپیتان واتفورد نشان داد.

شاگردان اونای امری از این فرصت استفاده کردند و توپ و میدان را در اختیار گرفتند. در دقیقه ۱۷ اوبامیانگ می توانست روی پاس الکس ایووبی، گل دوم خود و تیمش را به ثمر برساند اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

بازیکنان واتفورد که از شوک گل دریافتی و ۱۰ نفره شدن خارج شده بودند، پیش کشیدند و می توانستند در دقیقه ۲۰ به گل تساوی برسند اما ضربه بازیکن واتفورد با واکنش برند لنو به تیر برخورد کرد و به بیرون رفت.

در ادامه بار دیگر بازیکنان آرسنال ابتکار عمل در دست گرفتند و در دقیقه ۲۶، ایووبی روی یک حرکت انفرادی صاحب موقعیت شد که این بار فاستر مانع از باز شدن دروازه واتفورد شد. چند دقیقه بعد، روی یک ضربه آزاد، واتفورد می توانست کار را به تساوی بکشد اما باز هم واکنش خوب لنو، مانع از گلزنی اتین کاپو شد.

در دقایق پایانی نیمه اول باز هم این آرسنالی ها بودند که توپ و میدان را در اختیار داشتند و صاحب یکی دو موقعیت خوب شدند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند و در نهایت این نیمه با همان یک گل به پایان رسید.

نیمه دوم را هم آرسنال هجومی آغاز کرد و در دقیقه ۵۳، اوبامیانگ بار دیگر صاحب یک موقعیت خوب شد اما این بار هم ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

حملات پرتعداد آرسنال در دقایق بعد به سه موقعیت خوب منجر شد اما واکنش های خوب فاستر و کم دقتی بازیکنان آرسنال در زدن ضربات نهایی باعث شد تا این تیم نتواند به گل دوم برسد.

در مقابل، چیزی نمانده بود واتفورد در دقیقه ۶۲ به گل تساوی برسد اما ضربه دیدنی ماسینا به تیر دروازه لنو برخورد کرد.

در ادامه باز هم آرسنالی ها توانستند چند موقعیت خوب روی دروازه میزبان ایجاد کنند اما باز هم ضربات بازیکنان این تیم نتوانست فاستر را مغلوب کند.

در نهایت در این نیمه گلی زده نشد و آرسنال با همان یک گل به پیروزی رسید. آرسنال این پیروزی ۶۶ امتیازی شد و با یک بازی کمتر و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به چلسی، در رتبه چهارم جدول لیگ برتر قرار گرفت.  


 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا