رویدادهای داخلی

شهرداری کابل: خانه‌های آسیب‌پذیر کنار دریای کابل را تخلیه کنید

افغان رادیو، کابل: مسوولان شهرداری کابل از آن شمار باشنده‌گان این شهر که خانه‌های‌شان در کنار دریای کابل و در نقاط آسیب‌پذیر قرار دارد، می‌خواهند که تدابیر احتیاطی لازم را در نظر بگیرند و در صورت بالاآمدن سطح آب از بستر دریا، خانه‌های‌شان را تخلیه کنند.

جلیل سلطانی، سخنگوی شهرداری کابل روز دوشنبه، ۲۶ حمل، در صحبت با روزنامه افغان رادیو گفت که براساس پیش‌بینی‌های اداره هواشناسی کشور، بارش باران و وقوع سیلاب در شهر کابل و شماری از ولایت‌های کشور متصور بود. او افزود که براساس پیش‌بینی‌هایی تازه ممکن است که سطح آب در دریای کابل در اثر ریزش مداوم باران بالا بیاید و به خانه‌های مسکونی کنار دریا آسیب برساند. به گفته سخنگوی شهرداری کابل، ممکن بالاآمدن سطح آب از بستر دریا باعث خسارات و تلفات به آن شمار از باشنده‌گان کابل شود که در کنار دریا زنده‌گی می‌کنند.

جلیل سلطانی هم‌چنان گفت که  شهرداری کابل به دنبال پیش‌بینی‌ها و هشدارها از احتمال جاری شدن سیلاب در شهر کابل، نقاط آسیب‌پذیر در دو مسیر دریای کابل را از منطقه «پل کمپنی» در غرب شهر کابل و از مربوطات ناحیه پنجم تا ساحه «قابل‌بای» در ناحیه نهم این شهر را شناسایی کرده و در همکاری با مردم از دو روز به این سو مصروف ساختن استحکامات بوده است.

سخنگوی شهرداری کابل تصریح کرد که خطر بالقوه و احتمالی وجود دارد و شهرداری کابل برای این‌که آسیبی متوجه باشنده‌گان کابل نشود، از آن‌ها می‌خواهد که با این اداره همکار باشند و خانه‌های‌شان را در ساحات آسیب‌پذیر تخلیه کنند.. به گفته سلطانی، شهرداری کابل تیم‌های سیار را برای مقابله با خطرات احتمالی گماشته است و این تیم‌ها در حالت آماده‌باش قرار دارند.

در همین حال شمس نجفی، رییس ناحیه ششم شهرداری کابل، در صحبت با افغان رادیو می‌گوید که حدود ۱۰۰ خانه مسکونی در مسیر دریای کابل در مربوطات این ناحیه تخلیه شده و هم‌چنان نقاط آسیب‌پذیر با بوجی خاک از سوی تیم شهرداری کابل تحکیم شده است. او از باشنده‌گان این ناحیه که در نقاط آسیب‌پذیر در کنار دریای کابل زنده‌گی می‌کنند، خواست که خانه‌های‌شان را تخلیه کنند.

این در حالی است که روز گذشته ریاست هواشناسی کشور از احتمال بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب ناشی از آن در اکثر نقاط کشور به شمول شهر کابل خبر داده بود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا