رویدادهای داخلی

زمینه اقامت قانونی نزدیک به ۳ میلیون مهاجر در ایران و پاکستان فراهم شده است

افغان رادیو، کابل: مقام‌ها در وزارت مهاجرین و عودت‌کننده‌گان می‌گویند که زمینه اقامت قانونی نزدیک به ۳ میلیون مهاجر افغان در ایران و پاکستان، فراهم شده است.

سیدحسین عالمی بلخی، وزیر مهاجرین و عودت‌کننده‌گان کشور روز دوشنبه، ۲۶ حمل، در برنامه «حساب‌دهی حکومت به ملت» کارکردها، دست‌آوردها و برنامه‌های این وزارت را با رسانه‌ها در میان گذاشت. او در این برنامه گفت: «وزارت امور مهاجرین زمینه اقامت قانونی نزدیک به ۳ میلیون مهاجر افغان را در ایران و پاکستان فراهم کرده است.»

از جانب دیگر، وزیر مهاجرین و عودت‌کننده‌گان می‌گوید که از اخراج اجباری مهاجران افغان از کشورهای اروپایی و ترکیه، در جریان سال گذشته خورشیدی جلوگیری شده است. آقای بلخی هم‌چنان گفت که در نتیجه مذاکرات هیأت وزارت امور مهاجرین با کشورهای میزبان، زمینه اقامت قانونی مهاجران در آن کشورها فراهم و نیز روی مدیریت مشترک مهاجرت، تفاهم شده است.

وزیر امور مهاجرین گفت که در سال ۱۳۹۷ به بیش از یک‌و‌نیم میلیون بی‌جاشده داخلی و عودت‌کننده در داخل کشور رسیده‌گی شده است. به گفته او، رسیده‌گی عاجل به بیش از ۱۲۵ هزار خانواده بی‌جاشده در داخل و مدیریت بیش از ۸۰۰ هزار برگشت‌کننده دیگر به کشور از کارکرد‌های وزارت مهاجرین و عودت‌کننده‌گان در سال گذشته است.

 این در حالی است که براساس معلومات وزارت امور مهاجرین، نزدیک به ۷ میلیون افغان در کشورهای مختلف مهاجر‌اند که بیش‌ترین شمار مهاجران کشور در کشورهای ایران و پاکستان به سر می‌برند.

برچسب ها

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن