رویدادهای داخلی

انفجار هاوان در لغمان جان هفت کودک را گرفت

افغان رادیو، کابل: در پی انفجار مرمی هاوان در شهر مهترلام، مرکز ولایت لغمان، هفت کودک کشته شده‌ و ۱۰ کودک دیگر زخم برداشته‌اند.

اسدالله دولت‌زی، سخنگوی والی لغمان، به روزنامه افغان رادیو گفت که این رویداد حوالی ساعت ۵ پس از چاشت روز یک‌شنبه، ۲۵ حمل، در ساحه بصرام از مربوطات شهر مهترلام به وقوع پیوسته است. سخنگوی والی لغمان افزود که این انفجار ناشی از یک فیر مرمی هاوان بوده است و همه قربانیان این رویداد را کودکان زیر پانزده سال‌ تشکیل می‌دهند.

اسدالله دولت‌زی گفت که قربانیان این حادثه پس از وقوع آن در اسرع وقت به شفاخانه انتقال شدند و وضعیت صحی زخمیان این رویداد قناعت‌بخش گزارش شده است.

از سویی هم گلزار سنگروال، عضو شورای ولایتی لغمان، می‌گوید که منطقه بصرام شهر مهترلام شاهد درگیری‌های وقفه‌ای میان نیروهای دولتی و ضد دولتی است و ممکن این مرمی هاوان در جریان درگیری شلیک شده باشد. این عضو شورای ولایتی به افغان رادیو گفت که کودکان این مرمی را در یک جوی آب پیدا کرده و در اطراف آن تجمع کرده بودند و زمانی که یکی از این کودکان مرمی را بر‌می‌دارد، به زمین می‌افتد و انفجار می‌کند.

لغمان در شرق کشور یکی از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود. گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت و ولسوالی‌های آن حضور نظامی دارد و با نیروهای دولتی درگیر جنگ‌ است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا