رویدادهای داخلی

شمار تلفات سیل در ایران به ۷۶ نفر رسید

سیل در جریان نزدیک به یک ماه گذشته در ایران جان ۷۶ نفر را گرفته است. در تازه‌ترین مورد، جاری شدن سیل در ولایت‌های ایلام و خوزستان این کشور ۶ کشته بر جای گذاشته است.

بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی ایران، سیل در جریان نزدیک به یک ماه گذشته در ۱۴ ولایت این کشور تلفات انسانی بر جای گذاشته است. بیشترین تلفات انسانی در ولایت فارس با ۲۱ کشته ثبت شده است. لرستان با ۱۵ کشته و گلستان و همدان با ۸ کشته نیز شاهد بیشترین تلفات انسانی برخاسته از سیل و حوادث مرتبط با آن بوده‌اند.

گزارش شده است که سیل در ایران میلیون‌ها دالر به این کشور خسارت وارد کرده است. این خسارات بیشتر به تأسیسات آب و برق، زراعت، راه‌ها، مسیرهای ریلی و تأسیسات شهرسازی و نفتی ایران وارد آمده است.

رییس سازمان هواشناسی ایران گفته است که سیل‌های اخیر در این کشور برخاسته از تغییرات اقلیمی در سطح جهان بوده است. او افزوده است که ایران تا کنون زیر تأثیر خشک‌سالی قرار دارد و وارد دوره ترسالی نشده است.

تلفات انسانی برخاسته از سیل در ایران در حالی افزایش یافته است که موج تازه باران در راه رسیدن به این کشور است. گفته شده است که این موج احتمالاً در ولایت‌های جنوبی ایران باعث جاری شدن سیل خواهد شد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا