افغانستانرویدادهای داخلی

در جریان ده روز درگیری در لیبیا ۱۲۱ نفر کشته شده‌اند

سازمان جهانی صحت گزارش داده است که در جریان درگیری‌های ده روز گذشته در لیبیا دست‌کم ۱۲۱ نفر کشته و ۵۶۱ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

این درگیری‌ها میان نیروهای وابسته به خلیفه حفتر که بنغازی را در کنترول دارد با نیروهای دولتی که در طرابلس پایتخت لیبیا مستقر هستند، رخ داده است.

سازمان جهانی صحت ضمن یادآواری از تلفات این درگیری‌ها، در توییتی، حملات مکرر به ماموران صحی و آمبولانس‌ها در طرابلس را محکوم کرده است.

نیروهای تحت امر خلیفه حفتر، حاکم شرق لیبیا، در پانزدهم حمل پیش‌روی شان به سوی طرابلس را آغاز کردند. هدف از حمله این نیروها به طرابلس، پاک‌سازی غرب لیبیا از نیروهای «مزدور و تروریست» عنوان شده است.

به رغم تأکیدات جامعه جهانی بر توقف جنگ در لیبیا، دو طرف تا هنوز دست از جنگ نکشیده‌اند. فائز السراج، نخست‌وزیر لیبا، قبلاً هشدار داده بود که جنگ جاری در لیبیا برنده ندارد. او خلیفه حفتر را به خیانت و اقدام به کودتا در برابر خود متهم کرده است.

لیبیا پس از سقوط دولت معمر القذافی در سال ۲۰۱۱ وارد جنگ داخلی شد. گفته شده است که دولت مرکزی لیبیا به رهبری فائز السراج قادر به کنترول تمامی بخش‌های این کشور نیست. بخش‌های شرقی لیبیا اکنون تحت اداره خلیفه حفتر قرار دارد. این در حالی است که دولت مرکزی به رهبری فائز السراج از حمایت جامعه بین‌المللی برخوردار است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا