رویدادهای داخلی

 تردد موترسایکل با دو سرنشین در غزنی ممنوع شد

افغان رادیو، کابل: شورای نظامی ولایت غزنی فیصله کرده است که پس از این به موترسایکل‌های با دو سرنشین در مربوطات این شهر اجازه تردد داده نشود.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی در صحبت با افغان رادیو گفت که ممنوعیت استفاده دو سرنشین از یک موترسایکل در غزنی موقتی است. به گفته آقای نوری، در این اواخر جنگ‌جویان گروه طالبان با استفاده از موترسایکل‌، منسوبان امنیتی غزنی را ترور می‌کردند و به همین دلیل شورای نظامی غزنی تردد موترسایکل با دو سرنشین را ممنوع اعلام کرده است.

آقای نوری از باشنده‌گان غزنی خواست که فیصله تازه شورای نظامی غزنی را احترام بگذارند و رعایت کنند.

سخنگوی والی غزنی افزود که به دنبال افزایش تحرکات گروه طالبان در مربوطات این ولایت، نیروهای امنیتی نیز عملیات‌های‌شان را برای «سرکوب جنگ‌جویان» این گروه در چندین جبهه تشدید بخشیده‌اند. عارف نوری گفت بر اساس گزارش‌های کشفی، گروه طالبان در تلاش است تا با استفاده از موترسایکل سربازان، فرماندهان نیروهای امنیتی و افراد با نفوذ را در غزنی ترور کند.

در آخرین مورد، تفنگداران ناشناس صبح روز یک‌شنبه، شاپور بختیار، آمر تعلیم و تربیه فرماندهی پولیس ولایت غزنی را در مربوطات شهرک البیرونی شهر غزنی ترور کردند. سخنگوی والی غزنی می‌‌گوید که عاملان این رویداد نیز سوار بر موترسایکل‌ بودند و موفق به فرار از محل شده‌اند.

این چندمین بار است که استفاده‌ی دو سرنشین از موترسایکل در ولایت غزنی ممنوع اعلام می‌‎‌شود. مسوولان محلی این اقدام را برای بهبود امنیت و کاهش جرایم در شهر غزنی مؤثر می‌خوانند.

غزنی در جنوب از ولایت‌های ناامن کشور است. جنگ‌جویان گروه طالبان در شهر غزنی و بسیاری از ولسوالی‌های آن حضور و فعالیت دارند. بر اساس معلومات منابع محلی، تنها در سه ولسوالی از جمع ۱۸ ولسوالی غزنی گروه طالبان حضور ندارند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا