افغانستانرویدادهای داخلی

اترا: ۲۱ نهاد دولتی به فایبر نوری وصل می‌شود

افغان رادیو، کابل: اداره‌ی تنظیم خدمات مخابراتی، اترا از وصل شدن ۲۱ نهاد دولتی به شبکه فایبر نوری در سال جاری خبر داده است.

نقیب‌الله سیلاب، معاون تخنیکی اداره تنظیم خدمات مخابراتی یا اترا روز یک‌شنبه، ۲۵ حمل در یک نشست خبری گفت: «پروژه‌های اتصال ۲۱ نهاد دولتی به فایبر نوری و تأمین انترنت مورد نیاز و تهیه وسایل و تجهیزات تکنولوژی معلوماتی مورد نیاز آن‌ها، از برنامه‌های عمده اداره اترا برای سال ۱۳۹۸ است.»

معاون اداره اترا ایجاد «تیلی میدسن» در سه شفاخانه‌ی دولتی، برنامه‌ی اتصال ۵۵ ولسوالی به فایبرنوری و تأمین انترنت و توزیع فریکونسی به منظور عرضه خدمات مخابراتی نسل چهارم «۴G» از طریق داوطلبی را از برنامه‌های دیگر این اداره برشمرد.

آقای سیلاب که در برنامه‌ی «حساب‌دهی حکومت به ملت» صحبت می‌کرد، گفت که اداره تنظیم خدمات مخابراتی در سال ۱۳۹۷راهبرد پنج ساله‌ای را در همکاری با اداره ارگان‌های محلی ترتیب کرده است. بر اساس این راهبرد، قرار است ولسوالی‌های کشور با شبکه فایبر نوری وصل شود. او طی مراحل تدارکاتی برنامه اتصال واحدهای محلی، توسعه شبکه خدمات نسل چهارم «۴G» در ۱۰ ولایت و اتصال ۳۸ دانشگاه دولتی به شبکه‌ی فایبر نوری را از فعالیت‌های عمده اداره اترا در سال گذشته خورشیدی عنوان کرد.

اداره خدمات تنظیم مخابراتی در این اواخر با چالش کمپین اترا روبه‌رو است. بیش از دو ماه از آغاز اعتراض شهروندان در شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان «اترا کجاست» علیه این اداره می‌گذرد. شهروندان اداره اتر را به بی‌توجهی نسبت به مسوولیتش در قبال نظارت از خدمات شبکه‌های مخابراتی متهم می‌کنند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا