افغانستانرویدادهای داخلی

ریاست امنیت ملی در مورد بازداشت دو زن در ولایت هلمند توضیح داد

افغان رادیو، کابل: ریاست عمومی امنیت ملی در مورد عملیات نیروهای این ریاست در ولایت هلمند و بازداشت چند عضو شبکه القاعده و دو زن در این عملیات توضیح داد.

این عملیات حدود شش روز پیش در ولایت هلمند اجرا شده بود و با جنجال و حاشیه‌هایی زیادی همراه بود. پس از اجرای این عملیات شماری از باشنده‌گان ولایت هلمند دست به تظاهرات زدند و خواهان آزادی فوری زنان شدند. 

در یک خبرنامه ریاست عمومی امنیت ملی که روز شنبه، ۲۴ حمل نشر شد، آمده است که این عملیات چند روز قبل بر یک شبکه مخفی «گروه تروریستی بین‌المللی القاعده» اجرا گردید و در آن بیش از ده نفر مشکوک از جمله دو زن بازداشت شده‌اند. ریاست عمومی امنیت ملی افزوده است که این دو زن توسط کارمندان بخش زنانه ریاست عمومی امنیت ملی به صورت موقت بازداشت شده بودند.

این ریاست هم‌چنان گفته است که براساس دستور ریاست جمهوری برای روشن شدن این موضوع و رسیده‌گی به خواست مردم تحقیقات انجام شد و براساس آن، زنان بازداشت شده پس از ارتباط با اعضای خانواده آن‌ها و در روشنی قوانین کشور، رها و به خانواده‌های‌شان سپرده شده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی با اشاره به جنجال‌های پیش آمده در این موضوع گفته است که نیروهای این ریاست در جریان این عملیات اصول را رعایت کرده و افزوده است که این قضایا خاص و جزء مسایل امنیت ملی کشور است. 

این ریاست هم‌چنان از چهره‌های سیاسی کشور خواسته است تا در برخورد با مواردی از این دست، محتاط باشند و از صدور اعلامیه‌ها بدون بررسی صحت و سقم معلومات آن خودداری کنند تا به گفته این ریاست از احساسات مردم سوءاستفاده نشود. در خبرنامه خاطرنشان شده است که بهره‌برداری سیاسی از هر مسأله به خصوص از مسایل مربوط به امنیت ملی کشور به نفع دشمنان افغانستان تمام می‌شود.

هرچند ریاست امنیت ملی از کسی نام‌ نبرده است، اما پس از عملیات نیروهای امنیتی در هلمند و گزارش‌ها در مورد بازداشت دو زن در این عملیات، شماری از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و چهره‌های سیاسی با صدور اعلامیه‌هایی آن را محکوم کرده بودند. 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا