افغانستانرویدادهای داخلی

والی نام‌نهاد طالبان برای هلمند کشته شد

افغان رادیو، کابل: والی نام‌نهاد گروه طالبان برای ولایت هلمند کشته شده است. دفتر مطبوعاتی والی هلمند با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرده است که شرف‌الدین تقی، والی نام‌نهاد طالبان برای این ولایت که چند روز پیش در حمله هوایی نیروهای مأموریت حمایت قاطع جراحت عمیق برداشته بود، در گذشته است.

در این خبرنامه که شام روز جمعه، ۲۳ حمل نشر شد، آمده است که این حمله هوایی در اول ماه جاری میلادی در نزدیکی‌های بازار ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند انجام شده است.

به نقل از خبرنامه، در این حمله حافظ راشد مسوول رسانه‌ای و پنج عضو دیگر گروه طالبان کشته شده بودند، اما والی نام‌نهاد هلمند در میان زخمیان این حمله هوایی قرار داشت.

دفتر مطبوعاتی والی هلمند گفته است که براساس گزارش‌های اوپراتیفی، استخباراتی و منابع مردمی والی نام‌نهاد گروه طالبان برای این ولایت کشته شده است.

در خبرنامه آمده است که در حال حاضر، محمودزی، والی نام‌نهاد طالبان برای ولایت قندهار، جنگ‌جویان این گروه را در ولایت هلمند رهبری می‌کند که تحت تعقیب نیروهای امنیتی قرار دارد.

در بیش از چهار ماه گذشته این دومین والی نام‌نهاد گروه طالبان برای ولایت هلمند است که به دست نیروهای امنیتی و نیروهای مأموریت حمایت قاطع کشته می‌شود. دفتر مطبوعاتی والی هلمند در ۱۱ قوس سال گذشته اعلام کرده بود ملا عبدالمنان، والی گروه طالبان برای ولایت هلمند کشته شده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا