۱۰ سرباز پولیس در ولایت کندز کشته شدند

افغان رادیو، کابل:‌ مقام‌های محلی ولایت کندر تایید می‌کنند که در حمله گروه طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در این ولایت، ۱۰ تن از سربازان پولیس کشته و ۶ تن دیگر زخمی شده‌اند.

این حمله ساعت ۲ بامداد امروز پنج‌‍شنبه، ۲۲ حمل، صورت گرفته است.

غلام‌ربانی ربانی، عضو شورای ولایتی کندز، با تایید این حمله به افغان رادیو گفت که در حمله تهاجمی گروه طالبان بر چندین پوسته پولیس در ولسوالی چهاردره ولایت کندز، ده سرباز امنیتی کشته و ۶ تن دیگر زخمی شده‌اند.

آقای ربانی افزود که با رسیدن نیرو‌های کمکی اکنون وضعیت امنیتی در این ولسوالی به حالت عادی برگشته است و افراد گروه طالبان از ساحه عقب زده‌ شده‌اند.

او هم‌چنان گفت که این حمله حدود سه ساعت طول کشیده و به جنگجویان گروه طالبان نیز تلفاتی وارد شده است.

از سویی هم گروه طالبان با نشر خبرنامه‌ای، مسوولیت این حمله را به دوش گرفته و گفته که به نیروهای افغان تلفاتی وارد کرده‌اند.

در همین حال مولوی عبدالله، یک عضو دیگر شورای ولایتی کندز گفت که طالبان بامداد امروز تحرکاتی در ولسوالی چهاردره کندز داشته‌اند. آقای عبدالله افزود که تا هنوز جزییات کافی در مورد این حمله در دست نیست.  

در کنار این انعام‌الدین رحمانی، سخن‌گوی فرماندهی پولیس کندز، با آنکه این حمله طالبان را تایید کرد اما در مورد تلفات و خسارات برخاسته از آن جزییات بیشتری ارایه نکرد.

کندز در شمال‌شرق کشور از ولایت‌های به شدت ناامن است. گروه طالبان در چندین ولسوالی این ولایت نفوذ و حضور گسترده دارد. این گروه یک بار موفق شد که کنترول این ولایت را نیز برای مدتی بدست بگیرد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن