افغانستانرویدادهای داخلی

فرمانده قول اردوی ۲۱۷ پامیر معرفی شد

افغان رادیو، کابل: نبی‌الله میرزایی، رییس پیشین ارکان قول اردوی عملیا‎ت‌های خاص به عنوان فرمانده قول اردوی ۲۱۷ پامیر در ولایت‌های زون شمال‎شرق کشور معرفی شد. این قول اردو به تازه‌گی ایجاد شده است.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه‎ای گفته است که آقای میرزایی روز چهارشنبه، ۲۱ حمل در مراسمی در قرارگاه فرقه پامیر از سوی هلا‌الدین هلال، معاون وزارت دفاع ملی به این سمت معرفی شده است. بر اساس اعلام وزارت دفاع ملی، فرقه ۲۰ پامیر به قول اردوی ۲۱۷ پامیر ارتقا یافته است.

این قول اردو در ولایت‌های شمال‌شرق کشور فعالیت خواهد کرد. محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به افغان رادیو گفت که مرکزیت قول اردوی ۲۱۷ پامیر در ولایت کندز است و ولایت‌های تخار، بدخشان و بغلان را تحت پوشش امنیتی قرار خواهد داد.

اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی، پیش از این در نشست امنیتی ولایت‌های شمال و شمال‌شرق در شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ، از ایجاد این قول اردو خبرداده بود. این نشست با حضور سران نهادهای امنیتی کشور و فرمانده مأموریت حمایت قاطع در ۸ حمل برگزار شده بود. 

از جانب دیگر، رییس جمهور غنی حدود سه ماه پیش در دیداری با بزرگان اقوام اوزبیک و ترکمن در ارگ ریاست جمهوری به آن‌ها وعده داده بود که یک قول اردوی جدید در شمال ایجاد می‌شود. پیش از این، نیروهای دفاعی کشور در چوکات قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور فعالیت می‌کردند.

 این قول اردو در حالی ایجاد می‌شود که در سال‌های پسین ولایت‌های شمال و شمال‌شرق که پیش از آن از امنیت نسبی برخوردار بودند، شاهد جنگ و ناامنی‌های گسترده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا