افغانستانرویدادهای داخلی

طالبان در ولایت سمنگان ۶۰ راننده‌ی موترهای باربری را ربودند

افغان رادیو،‌ کابل: مقام‌های محلی ولایت سمنگان تایید می‌کنند که افراد گروه طالبان ساعت هفت بامداد امروز پنج‌شنبه، ۲۲ حمل، حدود ۶۰ راننده‌ی موترهای زغال سنگ را از مربوطات ولسوالی دره‌صوف پایین این ولایت با خود برده‌اند.

رازمحمد، رییس شورای ولایتی سمنگان، در صحبت با افغان رادیو گفت که این راننده‌ها از کوتل ریگی که میان ولایت سمنگان و بلخ موقعیت دارد، ربوده شده‌اند. او افزود که از سرنوشت آن‌ها تا کنون معلوماتی در دست نیست.

رییس شورای ولایتی سمنگان هم‌چنان گفت:‌ «طالبان به خاطر گرفتن مالیه، راننده‌ها را ربوده‎اند، دولت در فکر زنده ماندن و مردن ماندن این افراد نیستند، دولت هم از این‌ها محصول می‌گیرند.»

رازمحمد تصریح کرد که مالکان موتر‌ها در بدل پول تلاش می‌کنند تا راننده‌های‌شان را از بند طالبان رها کنند.

در همین حال نقیب‌الله تاتار، عضو شورای ولایتی سمنگان، نیز موضوع ربوده شدن حدود ۶۰ راننده را تایید کرد و گفت که طالبان این افراد را صبح امروز به مکان نامعلومی انتقال داده‌اند.

گفتنی است که پیش از این نیز افراد گروه طالبان چندین بار راننده‌های وسایط را از ولسوالی دره‌صوف ربوده و بعدتر در بدل پول رها کرده‌اند.

گزارش‌های وجود دارد که گروه طالبان در بخش‌های از کشور، ایست‌های بازرسی ایجاد کرده‌اند و از راننده‌گان وسایط خورد و بزرگ، مالیات جمع‌آوری می‌کنند. کسانی که به ماموران این گروه پول نپردازند، از سوی آن‌ها مواخذه و در برخی از موارد ربوده می‌شوند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا