افغانستانرویدادهای داخلی

شهروندان بار دیگر به جستجوی اترا برآمدند

افغان رادیو، کابل: کارزار «اترا کجاست» وارد مرحله‌‌ تازه‌ای شده است. در ادامه اعتراض‌های قبلی، این بار نیز شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی بر علیه «دزدی، کیفیت پایین و قیمت‌های بلند خدمات مخابراتی» در شماری از شهرهای کشور اعتراض به راه‌انداخته‌اند.

کسانی که این اعتراض را به راه‌انداخته‌اند، این بار در کنار استفاده از شبکه‌های اجتماعی،  در میان شهروندان آمده‌اند و از آن‌ها خواسته‌اند که با این کارزار همنوا شوند. تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی بارگذاری شده، نشان می‌دهد که شماری زیادی از مردم و کسبه‌کاران، شعار تازه این کارزار، «کریدتم را دزدی نکنید!»، را در محلات کارشان آویخته‌اند.

برگزار کننده‌گان این کارزار بار دیگر سراغ اترا، اداره تنظیم کننده خدمات مخابراتی، را گرفته است. هر چند مسوولان این اداره پیش از این در چندین کنفرانس خبری حضور یافتند و به انتقادهای این شهروندان پاسخ دادند و از بهبود در خدمات مخابراتی سخن گفتند، اما ادامه این کارزار نشان می‌دهد که ظاهرا وعده‌ها و اظهارات مسوولان، قناعت آن‌ها را فراهم نکرده است.

حدود یک ماه پیش بود که شماری از مشترکین خدمات مخابراتی و انترنتی با راه‌اندازی کارزار اعتراضی در شبکه‌های اجتماعی از کارکرد و اضافه‌ستانی شرکت‌های مخابراتی و نظارت ضعیف این اداره، با هشتک «اترا کجاست؟»، شکایت کردند.

معترضان شرکت‌های مخابراتی را متهم به دزدی از کریدیت‌‌کارت‌های مشترکین‌شان می‌کنند و از اداره‌ی اترا به دلیل عدم نظارت درست و بازپرسی از شرکت‌های مخابراتی انتقاد دارند.

هم‌اکنون شش شرکت مخابراتی و بیش از ۵۰ شرکت خدمات انترنتی در کشور فعالند و تعداد مشتریان خدمات مخابراتی به ۲۱ میلیون و از خدمات انترنتی به ۱۰ میلیون مشترک می‌رسد.

شماری از کسبه‌کاران نیز با این کارزار همنوا شده‌اند
برچسب ها

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن