ورزشی

بارسلونا با عبور از اتلتیکو مادرید به قهرمانی لالیگا نزدیکتر شد

 

به گزارش خبرگزاری آوا، در شبی که اتلتیکو مادرید با اخراج دیگو کاستا در همان نیمه اول ۱۰ نفره شد، در نهایت این بارسا بود که با دو گل دیرهنگام لوئیس سوارز و لیونل مسی به پیروزی رسید.
دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد. در دقیقه ۹ بود که اولین موقعیت جدی بازی روی ارسال فیلیپه لوئیس از سمت چپ ایجاد شد اما ضربه سر دیگو کاستا از بالای دروازه به بیرون رفت.
پس از آن نوبت بارسلونا بود که ابتکار عمل را در دست بگیرد و در دقیقه ۱۴، روی پاس لیونل مسی، این جوردی آلبا بود که صاحب موقعیت شد اما ضربه او به تیر دروازه اتلتیکو برخورد کرد و توسط مدافعان دفع شد.
 

 
حملات دو تیم ادامه پیدا کرد و چند موقعیت خطرناک دیگر روی دروازه ها ایجاد شد اما هیچ یک از آنها نتوانست قفل دروازه ها را باز کند.
تا اینکه در دقیقه ۲۸، مهمترین اتفاق نیمه اول رقم خورد. دیگو کاستا در اعتراض به تصمیم داور، الفاظ نامناسبی را به کار برد و داور هم او را با کارت قرمز مستقیم اخراج کرد.
 

 
بارسا از برتری نفری استفاده کرد و در دقایق باقی مانده نیمه اول بر بازی مسلط شد اما دفاع فشرده اتلتیکو، مانع از ایجاد موقعیت روی دروازه این تیم می شد. در دقیقه ۴۴، روی همکاری راکیتیچ و سوارز، یک موقعیت خوب برای مسی ایجاد شد اما حضور به موقع اوبلاک، دروازه اتلتیکو را نجات داد و نیمه اول با تساوی ۰-۰ به پایان رسید.
نیمه دوم را بارسا بهتر آغاز کرد و می توانست خیلی زود به گل برسد اما ضربه بوسکتس از بالای دروازه اوبلاک به بیرون رفت.حملات بارسا ادامه داشت و در دقیقه ۵۶، مسی با یک حرکت انفرادی عالی، صاحب موقعیت شد اما این بار هم ضربه او را دروازه بان اتلتیکو مهار کرد.
فشار حملات بارسا لحظه به لحظه بیشتر می شد اما کم دقتی بازیکنان این تیم در زدن ضربات نهایی و درخشش اوبلاک، مانع از رسیدن این تیم به گل می شد.
در دقیقه ۶۸، یکی از معدود موقعیت های اتلتیکو در نیمه دوم ایجاد شد اما تراشتگن با واکنش خوب، مانع از گل شدن ضربه گریزمان شد.
موقعیت های بارسا یکی از بعد از دیگری از دست می رفت و به نظر می رسید بازی با تساوی بدون گل به پایان خواهد رسید اما سرانجام در دقیقه ۸۵، آبی و اناری ها به گل رسیدند. سوارز که با پاس آلبا، پشت محوطه جریمه اتلتیکو صاحب توپ شده بود، با یک شوت دیدنی، توپ را به گوشه دروازه اوبلاک فرستاد.
 

 
بازیکنان اتلتیکو هنوز از شوک این گل خارج نشده بودند، یک دقیقه بعد گل دوم را دریافت کردند. روی یک پاس عمقی بود که مسی صاحب موقعیت شد و بعد از به هم ریختن مدافعان، حریف، توپ را به ضربه ای دقیق، به گوشه دروازه اتلتیکو فرستاد.
 

 
در دقایق پایانی اتفاق خاصی رخ نداد و بازی با همان دو گل به سود بارسا به پایان رسید. با این پیروزی بارسلونا ۷۳ امتیازی شد و در فاصله ۷ هفته تا پایان رقابت های این فصل لالیگا، فاصله اش با اتلتیکو، نزدیک ترین تعقیب کننده اش، را به ۱۱ امتیاز افزایش داد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا