رویدادهای داخلی

فعالین رسانه‌های اجتماعی گروه داعش در کابل بازداشت شدند

امنیت ملی افغانستان در یک عملیات ویژه ۶ تن از فعالین رسانه‌های اجتماعی گروه تروریستی داعش را از مربوطات شهر کابل، بازداشت کرده اند.

حارث جبران، مسوول رسانه‌ی امنیت ملی در صحبت با خامه پرس این موضوع را تایید نموده گفت که نیروهای امنیت ملی در نتیجه یک عملیات ویژه ۶ تن از فعالین رسانه های اجتماعی مربوط گروه تروریستی داعش را از مربوطات شهر کابل، بازداشت نموده اند.

جبران افزود که این افراد وابسته به گروه تروریستی داعش هستند که در رسانه های اجتماعی چون فیسبک، تویتر، انستا گرام و تیلگرام به نفع گروه تروریستی داعش، فعالیت میکردند.

وی همچنان افزود که این بازداشت شده گان ماموریت داشتند تا تبلیغات گسترده به نفع گروه تروریستی داعش را در فضای مجازی راه اندازی نمایند و از همین طریق به جلب و جذب جوانان دیگر به گروه داعش، بپردازند.

جبران همچنان گفت که نیروهای امنیت ملی افغانستان در یک عملیات جداگانه در ولایت ننگرهار، ۱۰ تن از تسهیل‌کننده‌گان گروه تروریستی داعش را بازداشت کرده اند که این افراد در زمینه های انتقال سلاح و ممهمات، ترور اشخاص، حمل و نقل مواد انفجاری، انتقال اعضای فامیل‌های گروه داعش به ولایت ننگرهار، ماموریت داشتند.

وی همچنان اضافه کرد که در نتیجه این عملیات ۱۲،۵۰۰ کیلوگرام مواد منفجره از نوع امونیم نایتریت به دست نیروهای امنیت ملی افتاده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا