رویدادهارویدادهای خارجی

تاکید خلیلزاد بر تغییر سیاست پاکستان در قبال افغانستان

به گفته نماینده وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان، تا زمانی که تغییراتی در سیاست پاکستان در قبال افغانستان به میان نیاید، روابط واشنگتن و اسلام‌آباد بهتر نخواهد شد.

به گزارش افغان رادیو به نقل از طلوع نیوز، زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا برای صلح افغانستان گفته است که پاکستان در امور افغانستان دخالت می کند و وی شاهد تلاش‌های منفی پاکستان در افغانستان می‌باشد.

Talking to Afghan youth, US Special Envoy Khalilzad said that in addition to a possible peace agreement, an agreement should be reached between Afghanistan and Pakistan and that there should be changes in Islamabad’s policy toward #Kabul. pic.twitter.com/zihWKJQOnt

— TOLOnews (@TOLOnews) April 4, 2019

آقای خلیلزاد که با جوانان افغان صحبت می‌کرد گفت که علاوه بر توافقنامه صلح افغانستان، باید به یک توافقنامه میان افغانستان و پاکستان نیز دست یافت که باعث تغییر سیاست اسلام‌آباد در قبال کابل شود.

زلمی خلیلزاد که در چوکات سفرهایش برای رسیدن به صلح در افغانستان، به کابل آمده است، دیروز با رئيس جمهور غنی، حامد کرزی، عبدالله عبدالله و دیگر سیاسیون افغان در ارگ ریاست جمهوری ملاقات و گفتگو نمود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا