رویدادهای خارجی

برونی برای همجنس‌گرایی و زنا مجازات سنگسار تعیین کرد

برونی مواد جدید قوانین اسلامی را در میان اعتراض‌های جهانی، وارد قانون جزای خود کرده است.

براساس تغییرات در قانون جزای این کشور، برای همجنس‌گرایی و زنا، مجازات سنگسار تعیین شده و نیز افرادی که به دزدی مجرم شناخته می‌شوند، با قطع دست روبرو خواهند بود.

این تغییرات به قانون جزای شرعی برونی افزوده شده که برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ به منظور تقویت اصول اسلامی وارد سیستم جزای این کشور شد.

حتا پیش از سال ۲۰۱۴ نیز همجنس‌گرایی در برونی غیرقانونی بود و برای عاملان آن، مجازات ده سال زندان در نظر گرفته شده بود.

اما براساس قوانین جدید که در برابر کودکان و شهروندان خارجی، حتی اگر مسلمان نیز نباشند اجرایی خواهد بود، افرادی که با فردی هم‌جنس خود رابطه جنسی برقرار کنند، و نیز افرادی که مرتکب “زنا” می‌شوند، با مجازات سنگسار روبرو خواهند شد.

براساس این قوانین، افرادی که مرتکب دزدی می‌شوند، برای بار اول دست راست و در صورت تکرار دزدی، پای چپ‌شان قطع خواهد شد.

چهره‌های سرشناسی چون جورج کلونی، ایلتون جان و ایلین دی‌جنیرس، مخالفت خود را با این قوانین اعلام کرده و اعلام کرده اند که هوتل‌های مربوط به حسن البلقیه، سلطان برونی را که در امریکا فعال است، تحریم خواهند کرد.

مخالفت آشکاری با این قوانین در داخل برونی صورت نگرفته است؛ کشوری که به شکل کامل تحت فرمانروایی سلطان البلقیه قرار دارد و در گذشته به ندرت کسی توانسته است در برابر سیاست‌ها و برنامه‌های او در داخل کشور اعتراض کند.

امریکا، بریتانیا، آلمان و فرانسه، از جمله کشورهایی هستند که نسبت به قوانین جدید در برونی اعتراض کرده و خواستار لغو آن شده اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا