ورزشی

جمعیت هلال احمر افغانی از برخی پیشکسوتان، قهرمانان و مدیران ورزش تقدیر کرد

اداره جمعیت هلال احمر افغانی از برخی پیشکسوتان، قهرمانان و مدیران ورزش با حضور رئیس کمیته ملی المپیک و شمار از نمایندگان ادرات دولتی کشور در کابل با اهدای لوح سپاس، تقدیر کرد.
 
به گزارش خبرگزاری افغان رادیو حفیظ الله ولی رحیمی رئیس کمیته ملی المپیک کشور دراین مراسم ضمن اینکه از کارکردها و حمایت رهبری سره میاشت و مسوول کمیته سپورت آن سپاس گذاری کرد، همکاری نهاد های دولتی و خصوصی را در نهادینه ساختن ورزش و کسب افتخارات بیشتر برای افغانستان موثر دانست.
 
وی از کسب عضویت افغانستان در سازمانهای معتبر جهانی چون شورای المپیک آسیا و کمیته بین المللی المپیک یاد آوری نموده افتخار آن را مربوط به تمام مردم افغانستان دانست.
 
موصوف به منظور ارایه خدمات و تسهیلات بهتر برای ورزشکاران و جلب حمایت اداره های دولتی به ورزش گفت؛ در آینده نزدیک یک تفاهمنامه همکاری با جمعیت هلال احمر افغانی، وزارت معارف به امضا خواهد رسید.
 
همچنان اجمل غنی مشاور مشاور رئیس جمهور در امور ورزش نیز از توانایی های ورزشکاران و مربیان که به گفته ایشان در تمام رقابت‌ها و برنامه های خارجی درخشش خوب داشتند، یاد آوری کرد، و عده سپرد که از تمام امکانات داخلی وخارجی برای رشد انکشاف و توسعه ورزش استفاده خواهد کرد.
 
درهمین حال احمد جاوید شرفی مسؤل کمیته سپورت و تربیت بدنی سره میاشت درمورد کارکردها و دستاوردهای ورزشکاران سره میاشت معلومات ارایه نمود، بر نقش ورزش در ارایه خدمات عامه تاکید ورزیده وعده همکاری‌های بیشتر را برای فراهم سازی امکانات بهتر برای ورزشکاران سپردند.
 
در این محفل از کسب عضویت اجمل غنی در بورد اجرایی شورای المپیک آسیا، کسب عضویت خانم سمیرا اضغری در بورد اجرایی کمیته بین المللی المپیک، گزینش محمدیوسف صادق به حیث مدرس فدراسیون جهانی والیبال و چند تن از پیشتازان ورزش با اهدای لوح سپاس تقدیر و ستایش به عمل آمد.
 
همچنان لوح سپاس جمعیت هلال احمر افغانی به پاس خدمات ارزنده ریاست تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک توسط داکتر حسن بانو غضنفر به حفیظ الله ولی رحیمی رییس کمیته ملی المپیک تفویض گردید.
 
محفل با اجرای نمایشات جالب ورزشی توسط ورزشکاران رشته های تکواندو، پینگ پانگ، پارکور، کاراته به فرجام رسید.
 
بر بنیاد گزارش کمیته تربیت بدنی و سپورت جمعیت هلال احمر افغانی این نهاد در طول فعالیت خویش دستآوردهای فراوانی در رشته های فوتبال، والیبال، پینگ پانگ، کاراته، باسکتبال دارد.
 
 در این کمیته حدود ۵۰۰ ورزشکار پسر و دختر در رشته های مختلف ثبت و راجستر هستند که زیر نظر مربیان ورزش آموزش می بینند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا