رویدادهای خارجی

یک کمیدین پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری اوکراین است

ولادیمیر زلنسکی، کمیدین اوکراینی که نامزد ریاست جمهوری آن کشور است، تا حال در آرای شمارش شده، پیشتاز است و پترو پروشینکو، رئیس جمهور آن کشور، در ردۀ دوم قرار دارد.

کمیسیون انتخابات مرکزی اوکراین گفته است که آقای زلنسکی که در سریال های تلویزیونی نقش رئیس جمهور را بازی می کند، ۳۰ در صد آرای شمارش شده را تا حال از خود کرده است.

آقای زلنسکی گفته است که “مردم نسبت فعالیت های سیاسی و جاه طلبی برای ما مهم تر است. اوکراینی ها، بالا تر از قرار دارند. آنان چشم به راه ما اند.”

آقای پروشینکو که از سال ۲۰۱۴ میلادی تا حال در قدرت است، ۱۷ در صد آرای شمارش شده را از خود کرده است.

پیترو پروشینکو، میلیاردر اوکراینی، از سال ۲۰۱۴ به این سو، رئیس جمهور کشورش بوده است

پیترو پروشینکو، میلیاردر اوکراینی، از سال ۲۰۱۴ به این سو، رئیس جمهور کشورش بوده است

یولیا تیموشنکو، صدراعظم پیشین اوکراین که یکی از ۳۹ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آن کشور است، تا حال ۱۳ در صد آرای شمار شده را به دست آورده است. تا حال ۵۰ در صد آرای انتخابات ریاست جمهوری اوکراین شمار شده است.

خانم یولیا تیموشنکو، صدراعظم پیشین اوکراین، رهبر حزب اتحادیۀ سرتاسری اوکراین نیز است

خانم یولیا تیموشنکو، صدراعظم پیشین اوکراین، رهبر حزب اتحادیۀ سرتاسری اوکراین نیز است

اگر هیچ یک از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری اوکراین قادر به گرفتن اکثریت آرا نشوند، قرار است دو نامزد پیشتاز به تاریخ ۲۱ می، در برابر هم رقابت کنند.

پترو پروشینکو، رئیس جمهور کنونی اوکراین، از سوی مخالفین اش به توطیه خریداری آرای مردم متهم شده است. با افزایش مشکلات اقتصادی در اوکراین، محبوبیت آقای پروشینکو که یک میلیاردر نیز است، کاهش یافته است.

یکی از کمپاین‌های انتخاباتی آقای پروشینکو پس گرفتن منطقه کریمیه است، منطقۀ که در سال ۲۰۱۴ میلادی، پس از یک “همه پرسی” به روسیه مدغم شد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا