رویدادهارویدادهای خارجی

گشایش نخستین خانه رباتیک در بلخ

خانه رباتیک در بلخ با هزینه ۴۰۰ هزار افغانی در مکتب خصوصی رضوان گشایش شد.

دختران رباتیک افغانستان می توانند به امریکا بروند


©
Photo / Ali-Reza Mehraban

به گزارش افغان رادیو به نقل از آوا، محمد رضا رضایی مسئول خانه رباتیک افغانستان با حضور در گشایش خانه رباتیک بلخ در مکتب خصوصی رضوان گفت: خانه رباتیک افغانستان خصوصی است، ما به هدف گسترش خانه رباتیک در ولایت بلخ سفر کردیم تا دانش آموزان این ولایت را تحت پوشش آموزش رباتیک قرار دهیم.

وی گفت: خانه رباتیک نخستین بار در هرات گشایش یافت بعد در کابل و حالا در بلخ ایجاد شده که بیش از ده هزار شاگرد را تحت پوشش خود دارد.

رضایی افزود، علم رباتیک برای عملی کردن تئوری های مضمون فزیک، ریاضی و تکنالوژی موثر است چون سبب تجریه عملی علم می شود.

وی اظهار کرد، که خانه رباتیک افغانستان طی ۱۱ سال فعالیت خود دستاوردهای ملی و بین المللی را حاصل نموده و نشان دهنده‌ی خروجی این علم توسط شاگردان افغانستان می باشد.

وی گفت: خانه رباتیک افغانستان می خواهد این علم را در تمام ولایات کشور گسترش دهد اما ناامنی ها بزرگترین مانع فعالیت ما می باشد.

حجت الاسلام سید ابراهیم مرتضوی مسئول لیسه خصوصی رضوان می گوید: لیسه رضوان برای نخستین بار خانه رباتیک را با هزینه ۴۰۰ هزار افغانی در بلخ افتتاح کرد تا زمینه رشد دانش آموزان بیشتر فراهم شود.

وی افتتاح خانه رباتیک را توسعه بخش افکار نوجوان عنوان کرده، گفت با درنظرداشت تقاضای علم روز، ما خواستیم که این برند علمی را در بلخ نیز بیاوریم تا شاگردان و مکاتب دیگر نیز از این فرصت استفاده کنند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا