ادب و فرهنگ

هزاران معلم فردا توسط کمیسیون اصلاحات اداری تعیین بست می‌شوند

افغان رادیوافغانستان-وزارت معارف اعلام کرده که قرار است فردا، سه‌شنبه کمیسیون مستقل اصلاحات اداری هزاران معلم را تعیین بست کند. این آموزگاران مکاتب در بست‌های پنجم و ششم تعیین خواهند شد.

وزارت معارف اعلام کرده که قرار است فردا، سه‌شنبه کمیسیون مستقل اصلاحات اداری هزاران معلم را تعیین بست کند. این آموزگاران مکاتب در بست‌های پنجم و ششم تعیین خواهند شد.

 وزارت معارف می‌افزاید پس از امتحان رقابتی سراسری در سال ۱۳۹۶ خورشیدی، هفده‌هزار و هفت‌ نفر برای پرکردن بست‌های پنجم و ششم معلمی جذب شدند، اما پس از این امتحان نیز هزاران بست پنجم و ششم معلمی شناسایی شد.

وزارت معارف تاکید کرده که این بست‌ها شامل امتحان رقابتی گذشته نبوده و یاهم در جریان سال گذشته خالی شده است.

وزارت معارف می‌گوید که براساس مصوبه‌ کابینه در سوم ماه اسد سال گذشته، قرار شد تا بست‌هایی که پس از اخذ امتحان رقابتی سراسری شناسایی شد به وسیله‌ داوطلبان کانکور که در امتحانات جمعی کانکور بی‌نتیجه مانده‌اند، با در نظرداشت نمرات و کود رشته اختصاصی بست‌ها پر شود.

این وزارت همچنان گفته است که داوطلبان بست‌های پنجم و ششم با استفاده از سیستم الکترونیکی کانکور تعیین بست می‌شوند. این وزارت می‌گوید نتایج تعیین بست‌ داوطلبان این بست‌ها سه‌شنبه به روی ویب‌سایت کمیسیون قرار گرفته و از طریق تیلفون نیز برای این آموزگاران جدید پیام فرستاده می‌شود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا