ورزشی

صدها ورزشکار با شعار “ورزش برای همه” از روز حمایت از ورزش تجلیل کردند

صدها ورزشکار در یک استادیوم در غرب کابل با اشتراک فدراسیون‌های مختلف ورزشی، روز حمایت از ورزش را با شعار “ورزش برای همه” تجلیل کردند.

به گزارش خبرگزاری افغان رادیو امروز (شنبه، ۱۰ حمل) صدها ورزشکار، برنامه‌ای را برای حمایت از ورزش در بخش‌های مختلف کابل برگزار کردند. همچنین در استادیوم ورزشی خاتم‌الانبیاء در غرب کابل نیز این برنامه با حضور مقاماتی از کمیته ملی المپیک و سازمان تربیت بدنی، با شعار “ورزش برای همه” گرامیداشت به عمل آمد.

این محفل با حمایت سازمان تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک در ورزشگاهی در غرب کابل برگزار شدد. رئیس سازمان تربیت بدنی در این برنامه گفت که ما با برگزاری چنین برنامه‌هایی سعی داریم تا همه مردم را به سوی ورزش تشویق کنیم.

حفیظ الله ولی رحیمی رئیس سازمان تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک افغانستان در این محفل گفت که ما با برگزاری این چنین برنامه هایی قصد داریم مردم را به سوی ورزش بکشانیم تا به این شکل، ورزش کردن در بین همه مردم نهادینه شود.

آقای رحیمی گفت که ورزش باعث می‌شود تا همدلی و همدیگرپذیری در بین مردم بیشتر شود و برگزاری مسابقات ورزشی، باعث اتحاد در بین مردم افغانستان می‌شود.

او گفت که ما با برگزاری چنین برنامه‌هایی تلاش می‌کنیم تا همه مردم کشور، بیشتر به ورزش روی بیاورند تا سلامتی و صحت بیشتر شود.

همچنین محمدهاشم کریمی معاون کمیته ملی المپیک به خبرنگار آوا می‌گوید که برای اینکه بتوانیم ورزش را همگانی کنیم، این برنامه را برگزار کردیم، تا این پیام را به مردم برسانیم که ورزش فقط مختص به ورزشکاران نیست، همه باید ورزش کنند تا سلامتی در جامعه بیشتر شود.

آقای کریمی گفت که محفل “ورزش برای همه” در همه افغانستان برگزار می‌شود، اما امروز این مراسم برای تشویق مردم به ورزش در شهر کابل برگزار شده است.

او گفت که این برنامه در پنج زون در شهر کابل، از سوی کمیته ملی المپیک افغانستان برگزار شده است. آقای کریمی گفت در این برنامه بیش از یک هزار ورزشکار اشتراک کرده‌اند.

عبدالعلی نجفی رئیس نیوفول کنتاکت ولایت کابل نیز در رابطه به برگزاری این برنامه به خبرنگار آوا گفت که این برنامه با پیام ورزش برای همه، مردم را به سوی ورزش و سلامتی تشویق می کند.

آقای نجفی گفت که از سوی سازمان تربیت بدنی روز ۵ حمل برای گرامیداشت از روز ورزش تعیین شده است تا ورزشکاران و حامیان ورزش بتوانند، این روز را از دستاوردهایشان تجلیل کنند.

همچنین نادرحسین غزنوی مسئول نیوفول کنتاکت ولایت غزنی که با ده ها تن از ورزشکارانش در این برنامه اشتراک کرده بود، گفت که این برنامه در سراسر کشور به شمول کابل برگزار می شود.

این برنامه در حالی در کابل برگزار می شود که ورزشکاران از نبود امکانات ورزشی در کشور گلایه دارند. آنان می‌گویند که در بیشتر شهرهای افغانستان بودجه‌ی بسیار اندک برای ورزش اختصاص می‌یابد.

گفتنی است که سال گذشته در یک حمله تروریستی بر یک باشگاه ورزشی در غرب کابل، بیش از ۳۰ تن کشته و یا زخمی شدند. مسئولیت آن حمله تروریستی را گروه داعش بر عهده گرفت.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا