ورزشی

ورزشکاران ولایت نیمروز از مسابقات جهانی موی‌تای تایلند ۲ مدال طلا کسب کردند

روز چهارشنبه (۷ حمل)، دو ورزشکار از ولایت نیمروز که از مسابقات جهانی موی‌‌تای ۲۰۱۹ تایلند مدال طلا کسب کرده‌اند در بازگشت به وطن، با استقبال گرم شهروندان نیمروزی در میدان هوایی این ولایت روبرو شدند.

جواد افغان و ابوبکر سرخ‌کمان دو ورزشکاری هستند که به ترتیب در وزن‌های ۶۷ و ۵۱ کیلوگرام از مسابقات جهانی موی ‌تای ۲۰۱۹ تایلند مدال طلا به دست آورده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آوا، محمد ناصر حسینی مدیر تربیت بدنی ولایت نیمروز از کسب مدال قهرمانی این دو ورزشکار نیمروزی از مسابقات جهانی موی‎تای ۲۰۱۹ تایلند ابراز خرسندی می‎کند. به گفته‌ی وی، این ورزشکاران توانسته‌اند در میان ۶۹ کشور جهان با شایستگی تمام به قهرمانی دست بیابند.

در همین حال، یکی از بستگان جواد افغان ورزشکار مدال‌آور می‎گوید که این ورزشکاران به جهانیان ثابت ساختند که افغان‌ها با وجود مشکلات زیاد در کشور، با قدرت در میادین ورزشی جهان می‎درخشند.

وی همچنان از حکومت می‎خواهد که از ورزشکاران پشتیبانی کند تا آنان بتوانند همواره در مسابقات جهانی بر سکو‌های قهرمانی بإیستند.

این در حالی است که فعالین عرصه ورزشی در ولایت نیمروز همواره از اداره‌ی محلی و حکومت مرکزی به خاطر عدم پشتیبانی‌‌شان از ورزشکاران گلایه دارند.

به گفته‌ این ورزشکاران، آنان با حمایت تاجران نیمروزی توانسته‌اند در این مسابقات شرکت کرده و بیرق سه رنگ کشور را در حضور ورزشکاران و نمایندگان ده‌ها کشور از سراسر جهان به اهتزاز درآوردند.

ولایت نیمروز از جمله ولایات محروم در غرب کشور می‌باشد که مسئولین مرکزی حکومت تا اکنون در بخش ورزش این ولایت توجه بسیار کمی داشته‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا