ادب و فرهنگ

گروه عکاسان گلشهر اینبار در دانشگاه هرات کنفرانس برگزار کرد+گزارش تصویری

افغان رادیو افغانستان- مدیر گروه عکاسان گلشهر کنفرانسی تحت عنوان تاریخچه عکاسی افغانستان و روشهای نوین خبرنگاری در جهان را در دانشکده عکاسی خبری دانشگاه هرات برگزار کرد.

رضا حیدری شاه بیدک در گفتگو با افغان رادیو افغانستان عنوان کرد : هدف از برگزاری این کنفرانس آشنایی دانشجویان فتوژورنالیسم با فضای پروژه های شخصی عکاسی بود. در این کنفرانس پیرامون عکاسی معاصر نیز سخن به میان آمد.

شاه بیدک با تقدیر از استاد حدید ریاست دانشکده عکاسی خبری دانشگاه هرات با حمایت از این کنفرانس، خانم الهه ساحل عکاس هراتی و استاد بهروان از اساتید عکاسی هرات عنوان کرد : خوشحالم که اینبار در هوای وطن و در خدمت دانشجویان عزیز کشورم بودم، افتخاری برای من و گروه عکاسان گلشهر است که توانسته ایم در طول سالهای اخیر در راستای رشد عکاسی کشور تلاش کنیم.

وی گفت : دانستن تاریخچه عکاسی و مخصوصا رویکرد عکاسان در دوران معاصر به یافتن زاویه دید عکاسان جوان کمک شایانی می کند. هنر عکاسی امروز به ابزاری مستند و خبری در جهان تبدیل شده است و یک عکس خوب می تواند بیانگر زوایای مختلف یک واقعیت عینی باشد.

مدیر گروه عکاسان گلشهر با اشاره به اهمیت عکاسی خبری و رشد روزافزون رسانه های مبتنی بر تصویر گفت : تلاش داریم در راستای معرفی بهتر افغانستان به جهان عکاسی کنیم، عکس زبان گویای خوبی برای تعامل و تبادل نظرات است چرا که نیاز به ترجمه ندارد و هر کسی با هر زبانی می تواند برداشتهای شخصی از عکس داشته باشد.

عکسها از فرشید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا