ادب و فرهنگ

گشایش نخستین سمپوزیم ملی معارف افغانستان

افغان رادیو افغانستان –  نخستین سمپوزیم ملی معارف کشور با همکاری مشترک “وزارت معارف” و “اداره امور ریاست جمهوری” گشایش یافت.

به گزارش افغان رادیو افغانستان؛ نخستین سمپوزیم ملی معارف با همکاری مشترک “وزارت معارف” و “اداره امور ریاست جمهوری” با حضور دکتر “محمد میرویس بلخی” سرپرست وزارت معارف و “سید وحید قتالی” رئیس اداره امور ریاست جمهوری به مدت دو روز در حال برگزاری است.
 این سمپوزیم که در تالار لویه جرگه در حال برگزاری است؛ ۱۱۰۰ تن به شمول مسئولین معارف ولایتی ، آمران حوزه‌های تعلیمی، مدیران مکاتب، معلمین، دانش آموزان والدین شاگردان و اعضای نهادهای جامعه مدنی حضور یافته و در سه گروه اصلی و ۲۱ گروه فرعی در مورد بهتر شدن کیفیت معارف، دسترسی متوزان به خدمات تعلیمی و مدیریت پاسخگویی رای زنی می‌کنند.               دکتر “محمد میرویس بلخی” سرپرست وزارت معارف در جریان آغاز به کار این برنامه عنوان کرد که رهبری حکومت طرح وزارت معارف مبنی بر نامگذاری دهه آینده به نام دهه معارف را پذیرفته است.
رهبری وزارت معارف در ادامه از سه برنامه اساسی این وزارت در راستای توسعه و بهبود معارف کشور یاد کرد و “کیفیت خدمات تعلیمی”، “دسترسی متوازن به خدمات تعلیمی” و “مدیریت موثر، شفاف و پاسخگو” را سرفصل‌های مهم این سه برنامه خواند.


دکتر بلخی همچنین در ادامه از کار بر روی طرح مطالعاتی اصلاحی در ساختار وزارت معارف خبر داد.


در ادامه این برنامه “سید وحید قتالی” رئیس اداره امور ریاست جمهوری از حمایت قاطع ریاست جمهوری از بهبود معارف در سراسر ولایات افغانستان خبر داد.
قتالی ضمن قدردانی از کارکرد مثبت رهبری وزارت معارف تاکید کرد که به همان اندازه که صلح و مدیریت جنگ برای ریاست جمهوری حائز اهمیت می‌باشد؛ معارف و توسعه خدمات تعلیمی در کشور نیز به همان اندازه مهم است.


گفتنی است در پایان نخستین روز دیدگاه‌های اشتراک کنندگان گردآوری شده و غرض پیشکش به مقام عالی ریاست جمهوری توحید می‌گردد.


در روز دوم این سمپوزیم که در ارگ ریاست جمهوری برگزار می‌شود رهبری وزارت معارف و سه نفر از روسای ولایتی به نمایندگی از حوزه معارف به سخنرانی پرداخته و دیدگاه‌های گرد آوری شده در روز نخست را حضور رییس جمهور کشور پیشکش می‌کنند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا