ادب و فرهنگ

نامزدان اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند

افغان رادیو افغانستان – مجله ورایتی در خبری نامزدهای دریافت اسکار ۲۰۱۹ را معرفی کرد، برندگان نهایی اسکار یکشنبه ۵ اسفند سال جاری معرفی می‌شوند.

به گزارش افغان رادیو افغانستان آکادمی اسکار طی مراسمی با اجرای کمیل نانجانی و تریسی الیس راس، نامزدهای مراسم اسکار ۲۰۱۹ در رشته‌های گوناگون را اعلام کرد.  طبق این برنامه اسامی نامزدهای مجسمه طلایی اسکار  به شرح زیر است:

بهترین فیلم

  • پلنگ سیاه
  • مرد بزرگ سیاه
  • راشوودی بوهمی
  • مورد علاقه
  • کتاب سبز
  • روم
  • ستاره ای متولد شده است
  • معاون

بهترین کارگردانی

  • اسپایک لی, مرد بزرگ سیاه
  • پاول پاولیکوسکی، جنگ سرد
  • یورگوس لانتیوموس , مورد علاقه
  • آلفونسو کوارن , رم
  • آدام مک‌کی، معاون

بازیگر مرد نقش اصلی

  • کریستین بیل, “معاون”
  • بردلی کوپر, “ستاره ای متولد شد هاست”
  •  ویلیام دفو, “در دروازه ابدیت”
  • رامی مالک , “راشوودی بوهمی”
  • ویگو مورتنسن , “کتاب سبز”

بازیگر زن نقش اصلی

  • یالیتزا آپاریچیو , “رم”
  • گلن کلوز , “همسر”
  • اولیویا کلمن , “مورد علاقه”
  • لیدی گاگا , “ستاره ای متولد شده است”
  • ملیسا مک‌کارتی , “میتوانی برای همیشه مرا ببخشی؟”

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

  • مهر سالا علی, “کتاب سبز”
  • آدام راننده, “مرد سیاه بزرگ”
  • سام ایلیوت, “ستاره ای متولد شده است”
  • ریچارد گرین, “میتوانی برای همیشه مرا ببخشی؟”
  • سام روکویل, “معاون”

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

  • امی آدامز, “معاون”
  • مارینا دتاویرا, “رم”
  • رجینا کینگ, “اگر بیلی خیابان می تواند صحبت کند”
  • اما استون, “مورد علاقه”
  • راشل وایز, “مورد علاقه”

بهترین انیمیشن

  • “شگفت انگیزان ۲,” براد پرنده
  • “جزیره سگ ها,” واس اندرسون
  • “میرای,” مامورو هسدا
  • رالف اینترنت را از بین می برد، “ریچ مور، فیل جانستون
  • “مرد عنکبوتی: به عنکبوت عنکبوتی” باب پرسیشت، پیتر رامزی، رادنی روتمن

بهترین مستند

  • “انفرادی آزاد”، جیمی چین، الیزابت چای واسارهلی
  • “شهرستان حیل این صبح، این شب،” رامل راس
  • “شکاف ذهن,” بیینگ لیو
  • “از پدران و پسران,” تلال درکی
  • “RBG,” بینی عقرب, جولی کوهن

بهترین فیلم کوتاه

  • “بازداشت,” وینسنت لامب
  • “فوو,” جرمی کمت
  • “مارگاریت,” ماریان فارلی
  • “مادر,” رودریگو سورون
  • “پوست,” گای ناتی

بهترین انیمیشن کوتاه

  • “رفتار حیوانی,” آلیسون اسنودن، دیوید فین
  • “باوو,” دومی شی
  • “نزدیگ غروب,”لویی بیگنال”
  • “یک گام کوچک,” اندرو چسورث، بابی پونتیلا
  • “آخر هفته” ترور جیمنز

بهترین مستند کوتاه

  • “Black Sheep,” Ed Perkins
  • “End Game,” Rob Epstein, Jeffrey Friedman
  • “Lifeboat,” Skye Fitzgerald
  • “A Night at the Garden,” Marshall Curry
  • “Period. End of Sentence.,” Rayka Zehtabchi

بهترین تدوین

  • “BlacKkKlansman,” Barry Alexander Brown
  • “Bohemian Rhapsody,” John Ottman
  • “Green Book,” Patrick J. Don Vito
  • “The Favourite,” Yorgos Mavropsaridis
  • “Vice,” Hank Corwin

بهترین تدوین صدا

  • “Black Panther,” Benjamin A. Burtt, Steve Boeddeker
  • “Bohemian Rhapsody,” John Warhurst
  • “First Man,” Ai-Ling Lee, Mildred Iatrou Morgan
  • “A Quiet Place,” Ethan Van der Ryn, Erik Aadahl
  • “Roma,” Sergio Diaz, Skip Lievsay

بهترین میکس صدا:

  • “Black Panther”
  • “Bohemian Rhapsody”
  • “First Man”
  • “Roma”
  • “A Star Is Born”

بهترین فیلم خارجی

  • “Capernaum” (Lebanon)
  • “Cold War” (Poland)
  • “Never Look Away” (Germany)
  • “Roma” (Mexico)
  • “Shoplifters” (Japan)

بهترین فیلم کوتاه

  • “Detainment,” Vincent Lambe
  • “Fauve,” Jeremy Comte
  • “Marguerite,” Marianne Farley
  • “Mother,” Rodrigo Sorogoyen
  • “Skin,” Guy Nattiv

بهترین موسیقی متن اریجینال

  • “BlacKkKlansman,” Terence Blanchard
  • “Black Panther,” Ludwig Goransson
  • “If Beale Street Could Talk,” Nicholas Britell
  • “Isle of Dogs,” Alexandre Desplat
  • “Mary Poppins Returns,” Marc Shaiman, Scott Wittman

بهترین آواز اورجینال

  • “All The Stars” from “Black Panther” by Kendrick Lamar, SZA
  • “I’ll Fight” from “RBG” by Diane Warren, Jennifer Hudson
  • “The Place Where Lost Things Go” from “Mary Poppins Returns” by Marc Shaiman, Scott Wittman
  • “Shallow” from “A Star Is Born” by Lady Gaga, Mark Ronson, Anthony Rossomando, Andrew Wyatt and Benjamin Rice
  • “When A Cowboy Trades His Spurs For Wings” from “The Ballad of Buster Scruggs” by Willie Watson, Tim Blake Nelson

بهترین فیلمنامه‌ اورجینال

  • “The Favourite,” Deborah Davis, Tony McNamara
  • “First Reformed,” Paul Schrader
  • “Green Book,” Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly
  • “Roma,” Alfonso Cuarón
  • “Vice,” Adam McKay

بهترین فیلمنامه‌  اقتباس شده

  • “The Ballad of Buster Scruggs,” Joel Coen , Ethan Coen
  • “BlacKkKlansman,” Charlie Wachtel, David Rabinowitz, Kevin Willmott, Spike Lee
  • “Can You Ever Forgive Me?,” Nicole Holofcener and Jeff Whitty
  • “If Beale Street Could Talk,” Barry Jenkins
  • “A Star Is Born,” Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters

بهترین طراحی تولید

  • “Black Panther,” Hannah Beachler
  • “First Man,” Nathan Crowley, Kathy Lucas
  • “The Favourite,” Fiona Crombie, Alice Felton
  • “Mary Poppins Returns,” John Myhre, Gordon Sim
  • “Roma,” Eugenio Caballero, Bárbara Enrı́quez

بهترین گریم و آرایش مو

  • “Border”
  • “Mary Queen of Scots”
  • “Vice”

بهترین طراحی لباس

  • “Ballad of Buster Scruggs”
  • “Black Panther,” Ruth E. Carter
  • “The Favourite,” Sandy Powell
  • “Mary Poppins Returns,” Sandy Powell
  • “Mary Queen of Scots,” Alexandra Byrne

بهترین جلوه‌های ویژه

  • “Avengers: Infinity War”
  • “Christopher Robin”
  • “First Man”
  • “Ready Player One”
  • “Solo: A Star Wars Story”

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا