ادب و فرهنگ

رئیس اجراییه در چهارمین جشنوارۀ بین‌المللی فیلم مهرگان: کمیتۀ فرهنگ و هنر به منظور حمایت از هنرمندان ایجاد شده است

افغان رادیو افغانستان – عبدالله عبدالله رییس اجراییه امروز (پنجشنبه، ۶جدی۱۳۹۷) در چهارمین جشنوارۀ بین‌المللی فلم مهرگان گفت: کمیتۀ فرهنگ و هنر در ریاست اجرائیه به منظور حمایت، تشویق و همکاری فرهنگینان و هنرمندان کشور ایجاد شده است.

به گزارش افغان رادیو افغانستان؛ داکتر عبدالله در چهارمین جشنواره بین المللی فلم مهرگان اظهار داشت که این جشنواره را در روز تجلیل می‌کنیم که یادآور آمدن قشون سرخ در افغانستان و سر آغاز چهار دهه جنگ و بدبختی در کشور است.

رییس اجراییه افزود که در این چهار دهه مردم افغانستان با دشواری‌های زیادی رو به رو شدند. جنگ و بدبختی تداوم پیدا کرد. همین سه روز پیش نیز شمار از شهروندان مان را در یک حملۀ هراس‌افگنانه از سوی دشمنان مردم افغانستان از دست دادیم.

دوکتور عبدالله عبدالله بیان داشت: چهار دهه پیش سینمای کشور تازه جای پا پیدا کرده بود و در مسیر رشد قرار داشت. متأسفانه جنگ و نا امنی سبب شد که وضعیت این بخش مهم اجتماعی و فرهنگی با مشکلات به همراه شود. امروز ما در حد توان تلاش داریم با توجه به اهمیت بالای فرهنگ و هنر در این زمینه اقدمات لازم و ضروری صورت گیرد.

رییس اجراییه افزود که کمیتۀ فرهنگ و هنر در ریاست اجراییه به منظور حمایت، تشویق و همکاری فرهنگینان و هنرمندان کشور ایجاد شده است. رییس اجراییه از دست‌اندرکاران جشنواره و همکاران بین‌المللی آن نیز سپاس‌گزاری نمود.

علی محمدی کیان دبیر چهارمین جشنوارۀ بین‌المللی فلم مهرگان ضمن سپاس‌گزاری از ریاست اجراییه و نهادهای همکار در راستای برگزاری این جشنواره گفت: هنر و فرهنگ صیقل دهندۀ روان انسان و زدایندۀ غبار و تیره‌گی از زنده‌گی آنان است.

آقای کیان اضافه کرد که با توجه به شرایط دشوار افغانستان، وضعیت هنر و فرهنگ و سینما در کشور بسیار آشفته است. او از حکومت و همکاران جهانی خواست که توجه بیشتر در این زمینه نمایند. زیرا هنر و فرهنگ است که می‌تواند در شکل‌دهی ذهنیت و بینش شهروندان نقش مهمی و بنیادی بازی کند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا