ادب و فرهنگ

عیادت معین نشرات اطلاعات و فرهنگ از حافظه تاریخی افغانستان

افغان رادیو افغانستان – «فاضل سانچارکی» معین نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ از «عبدالحمید مبارز» ژورنالیست و تاریخ دان و نثار «احمد احمدی» از خبرنگاران هلمند عیادت کرد.

به گزارش خبرگزاری افغان رادیو افغانستان؛ فاضل سانچارکی معین نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ با جمعی از مشاوران وروسای این وزارت به عیادت استاد عبدالحمید مبارز نویسنده ، ژورنالیست و مورخ نام آشنای کشور و نثار احمد “احمدی” خبرنگار محلی ولایت هلمند دیروز در شفاخانه سردار محمد داوود خان شهید عیادت کرد .


فاضل سانچارکی حین عیادت از عبدالحمید مبارز، وی را حافظه تاریخی افغانستان و یکی از پیشکسوتان عرصه روزنامه نگاری توصیف کرد.


متعاقباً معین نشراتی از نثار احمد احمدی، خبرنگار محلی ولایت هلمند که اخیراً درنتیجه انفجار ماین جاسازی شده در موترش در شهر لشکر گاه زخمی شده بود نیز عیادت نموده، گفت: دشمنان آزادی در کمین نشسته اند و بی رحمانه خبرنگاران را هدف قرار می دهند.


گفتنیست استاد عبدالحمید مبارز به اثر بیماری از مدتی به این سو در شفاخانه چهارصد بستر زیر درمان قرار دارد و طبق معلومات داکتران موظف، وضعیت صحی وی درحال حاضر بهبود یافته است.


فاضل سانچارکی با آرزوی صحت و سلامت برای بیماران، اظهار امیدواری کرد که با بازگشت این فعالان رسانه ای، خانواده مطبوعات افغانستان روحیه خواهند گرفت و به مبارزات شان در راستای تحقق ارزش های انسانی قوی تر ادامه خواهند داد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا