ورزشی

رونمایی از پیراهن جنجالی بارسا برای ال کلاسیکو

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان افغان رادیو،  نشریه اسپورت امروز در گزارشی ویژه ادعا کرد که سران بارسا تصمیم قطعی خود برای استفاده از پیراهن چهارم در فصل آینده را اتخاذ کرده اند. 
پیراهنی ویژه به رنگ پرچم کاتالونیا (SENEYERA) که قرار است تنها در ال کلاسیکوی لالیگا در سانتیاگو برنابئو مورد استفاده قرار بگیرد. 
تیم ها برای هر فصل سه طرح پیراهن مختلف را استفاده می کنند ولی از یک ماه پیش در جلسه هیئت مدیره بارسلونا تصمیم بر این شد که پیراهن چهارمی فقط برای بازی با رئال در برنابئو تدارک دیده شود. پیراهنی زرد رنگ با چهار نوار مورب قرمز که یک نشانه سمبولیک از بنیانگذار ایالت کاتالونیاست.
 
 

 
 
پیراهنی الهام گرفته از چهار انگشت خونین جفری ال پیلوس، بنیانگذار کاتالونیا که پس از یک نبرد بزرگ به روی سپر کشیده شد. پرچم ایالت کاتالونیا نیز از همین موضوع الهام گرفته است.
برخی تصور می کنند که این تصمیم پس از دو برد متوالی اخیر بارسا در برنابئو اتخاذ شده ولی تصمیم به روزها قبل از این دو ال کلاسیکو بر می گردد.
 
 

 
 
بارسلونا و کمپانی نایکی بر سر طراحی این پیراهن ویژه به توافق نهایی رسیده اند. اگر بارسا به فینال لیگ قهرمانان فصل آینده برسد نیز احتمال استفاده از این پیراهن ویژه و جنجالی وجود خواهد داشت.
 
 

 
 
پیراهن اول بارسا نیز با طرحی شبیه به پیراهن تیم ملی کرواسی خواهد بود که حواشی زیادی را نیز باعث شده است.
 
 

 
 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا