ورزشی

بایرن ۱-۳ لیورپول: مانه آخرین سامورایی

لیورپول در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا موفق شد با نتیجه ۳-۱ بایرن مونیخ را شکست بدهد و راهی مرحله بعد شود.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان افغان رادیو،  دیدار رفت دو تیم در آنفیلد با تساوی ۰-۰ به پایان رسیده بود اما در دیدار امشب این قرمزهای مرسی ساید بودند که نمایش بهتری داشتند و توانستند به یک پیروزی پرگل برسند. 

دو تیم بازی را محتاطانه آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد. مهمترین اتفاق این دقایق، مصدومیت جوردن هندرسون بود که در نهایت در دقیقه ۱۳، جای خود را به فابینیو داد.

 

 
بازی با همین روند ادامه داشت و کار بیشتر در میانه زمین در جریان بود اما با سپری شدن نیمی از نیمه اول، اندک اندک دو تیم نمایش هجومی تری ارائه دادند. در دقیقه ۲۵، اولین موقعیت جدی بازی نصیب روبرتو فیرمینو شد اما شوت ستاره برزیلی لیورپول به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

تنها یک دقیقه بعد، لیورپولی ها توانستند به گل برسند. پاس خوب ویرژیل فن دایک در محوطه جریمه بایرن به سادیو مانه رسید و دستپاچگی مدافعان میزبان با خروج بی دلیل مانوئل همراه شد و در نهایت مانه با یک چرخش عالی و ضربه ای بی نقص، دروازه بایرن را باز کرد.
 

 

 
بایرنی ها که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند اما چیزی نمانده بود که در دقیقه ۳۴ گل دوم را دریافت کنند اما ضربه محکم رابرتسون از زاویه بسته را نویر با دست راست به بیرون فرستاد.
حملات بایرنی ها ادامه پیدا کرد و سرانجام در دقیقه ۳۹ به گل تساوی رسیدند. حرکت خوب سرژ گنابری از سمت راست و عبور او از رابرتسون، با یک پاس عرضی به دهانه دروازه همراه شد و پیش از اینکه لواندوفسکی ضربه نهایی را بزند، جوئل ماتیپ به اشتباه دروازه خودی را باز کرد.
 

 
برتری بایرن در دقایق پایانی ادامه داشت و این تیم صاحب دو موقعیت خوب هم شد. ابتدا در دقیقه ۴۴، روی یک ضربه آزاد، شوت محکم آلابا می توانست تبدیل به گل شود اما آلیسون توپ را مهار کرد و سپس در آخرین ثانیه های این نیمه، لواندوفسکی با آلیسون تک به تک شد اما ضربه او به بیرون رفت و در نهایت نیمه اول با تساوی ۰-۰ به پایان رسید.  
نیمه دوم را دو تیم هجومی آغاز کردند و در دقیقه ۴۹، لیورپولی ها صاحب یک موقعیت خوب شدند ولی ضربه پای چپ صلاح را نویر مهار کرد.
در ادامه بایرنی ها تا اندازه ای بر بازی مسلط شدند و بازیکنان لیورپول بیشتر به دنبال استفاده از ضدحملات بود. در دقیقه ۶۱، چیزی نمانده بود که بایرن در موقعیتی مشابه گل اولش، یک بار دیگر دروازه لیورپول را باز کند اما پاس عرضی گنابری را لواندوفسکی نتوانست تبدیل به گل کند.
بازی با حملات دو تیم ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۶۹، لیورپول توانست به گل دوم برسد. روی ضربه کرنر جیمز میلنر از سمت چپ دروازه بایرن بود که فن دایک بالاتر از مدافعان حریف توانست ضربه سر را بزند و کار را تمام کند.
 

 
بایرنی ها که بار دیگر خطر حذف را بیش از پیش احساس می کردند، پیش کشیدند و این فرصت بیشتر در اختیار لیورپول قرار داد و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۷۵، به گل سوم برسند اما حضور به موقع نویر، مانع از گلزنی صلاح شد. در حالی که بایرنی ها سخت به دنبال جبران نتیجه بودند، سرانجام شاگردان کلوپ، در دقیقه ۸۴ توانستند گل سوم را بزنند.
روی یک حمله سریع و ارسال عالی صلاح، سادیو مانه بود که با ضربه سر، گل سوم لیورپول را به ثمر رساند تا عملا کار بایرنی ها تمام شود.
 

 
در دقایق پایانی این لیورپولی ها بودند که به خوبی توانستند بازی را کنترل کنند و بازی در نهایت با برتری ۳-۱ این تیم به پایان رسید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا