ورزشی

یوونتوس ۳ – آتلتی صفر؛ صعود با گلهای رونالدو

 
به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوآ)،  شاگردان مکس آلگری که در دیدار رفت با دو گل مقابل اتلتیکو مادرید شکست خورده بودند، در دیدار امشب دست به کار بزرگی زدند و با پیروزی ۳-۰، راهی مرحله بعد شدند.
 
یوونتوسی ها بازی را هجومی آغاز کردند و خیلی زود صاحب موقعیت شدند. در  دقیقه ۴ بود که بلیز ماتوئیدی در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما ضربه او به دیگو گودین برخورد کرد.
دو دقیقه بعد، یوونتوس توسط جورجو کیه لینی به گل رسید اما داور خطای کریس رونالدو روی یان اوبلاک را اعلام کرد و این گل را نپذیرفت.

حملات یوونتوسی ها ادامه داشت و در مقابل بازیکنان اتلتیکو با تجمع در مقابل دروازه خودی، به دنبال بسته نگه داشتن آن بودند. همچنین بازیکنان این تیم به دنبال استفاده از ضدحملات روی سرعت گریزمان و موراتا بودند.
در دقیقه ۲۳، روی یکی از معدود موقعیت های اتلتیکو، ضربه کوکه به شکل خطرناکی از بالای دروازه شزنی به بیرون رفت. اما این یوونتوسی ها بودند که سرانجام در دقیقه ۲۷ به گل رسیدند. روی ارسال دیدنی برناردسکی از سمت چپ بود که توپ در مقابل دروازه به رونالدو رسید و او هم با ضربه سر، کار را تمام کرد.
 

 
حملات یوونتوس بعد از این گل هم ادامه داشت و در دقیقه ۳۱، این تیم صاحب یک ضربه آزاد شد اما ضربه برناردسکی از بالای دروازه به بیرون رفت.
برتری بازیکنان میزبان ادامه پیدا کرد و این تیم در دقایق پایانی نیمه اول، صاحب دو موقعیت خوب دیگر شد. ابتدا روی ارسال اسپیناتزولا، ضربه سر رونالدو به شکل خطرناکی به بیرون رفت.
سپس در آخرین ثانیه های نیمه اول، کیه لینی می توانست گل دوم را بزند اما اوبلاک با یک واکنش به موقع توپ را به بیرون فرستاد تا این نیمه با همان یک گل به پایان برسد.
نیمه دوم را یووه هجومی آغاز کرد و خیلی زود به گل دوم رسید. این بار روی یک ارسال از سمت راست توسط خوان کانسلو بود که رونالدو در بین مدافعان حریف ضربه سر را زد و علی رغم تلاش اوبلاک، توپ از خط دروازه عبور کرد.
 

 
این گل هم روند بازی را تغییر نداد و باز هم بازیکنان میزبان بودند که توپ و میدان را در اختیار داشتند. در دقیقه ۵۴، برناردسکی می توانست گل سوم را بزند اما ضربه سر او به بیرون رفت.
در ادامه بازی متعادل تر شد و بازیکنان اتلتیکو که خطر حذف را احساس کرده بودند، پیش کشیدند اما باز هم این یوونتوسی ها بودند که موقعیت های خطرناک تری روی دروازه حریف ایجاد می کردند. در دقیقه ۷۴، روی ارسال پیانیچ، مانژوکیچ بود که ضربه سر را زد اما توپ راهی به چهارچوب دروازه اتلتیکو پیدا نکرد.
فشار حملات یووه در دقایق پایانی افزایش پیدا کرد و در دقیقه ۸۲، چیزی نمانده بود که مویز کین، دروازه حریف را برای بار سوم باز کند اما ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه اوبلاک به بیرون رفت.
 

 

 
اما سرانجام در دقیقه ۸۴، یووه صاحب یک ضربه پنالتی شد. خطای کوره آ روی برناردسکی، باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد و اعتراض بازیکنان اتلتیکو هم ثمری نداشت. رونالدو پشت ضربه قرار گرفت و با یک شوت محکم، اوبلاک را مغلوب کرد.
بازیکنان اتلتیکو که همه چیز را از دست رفته می دیدند، در دقایق پایانی تلاش زیادی کردند که با زدن یک گل، از حذف جلوگیری کنند اما این اتفاق رخ نداد و بازی با برتری ۳-۰ یووه به پایان رسید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا