ورزشی

افغانستان عضویت شورای المپیک بین المللی را بدست آورد

کمیته ملی المپیک کشور امروز با راه اندازی محفلی از کسب عضویت اجمل غنی مشاور رئیس جمهور در امور ورزش در بورد اجرایی شورای المپیک آسیا قدردانی و تجلیل به عمل آورد.
 
به گزارش خبرگزاری افغان رادیو حفیظ الله ولی رحیمی رییس کمیته ملی المپیک در رابطه به نابسامانی هایی که در ورزش کشور طی سالیان گذشته بوجود آمده بود گفت: متاسفانه طی سالهای اخیر چهره ورزش افغانستان در سازمان های جهانی تاثیر مفنی از خود بجا گذاشته بود.
 
وی تاکید کرد که با ایجاد المپیک موازی، فدراسیونهای موازی و سایر دشواری ها نه تنها مانع رشد وانکشاف ورزش گردیده بود، بلکه روابط نهاد های ورزشی کشور را با سازمانهای مماثل شان قناعت بخش نبود.
 
آقای رحیمی خاطرنشان کردکه انتخابات کمیته ملی المپیک، فدراسیون های ورزشی و سایر اقدامات مثبت روی دست گرفته شد و امروز جنبه عملی به خود گرفته است.
 
رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه صحبت‌هایش کسب عضویت افغانستان را در کمیته بین المللی المپیک و شورای المپیک نتیجه کارکردها و تلاش های همکارانش و حمایت ریاست جمهوری دانسته اظهار امید واری کرد که با عضویت در این نهاد ها ورزش افغانستان جایگاه روشن خود را پیدا خواهد کرد و از امکانات و تسهیلات آنان برای رشد و انکشاف ومعیاری ساختن ورزش استفاده صورت خواهد گرفت.
 
وی در رابطه به رشد متوازن ورزش در کشور نیز اشاره کرده از ایجاد هشت زون ورزشی در هشت ولایت کشور و اعمار پروژه کمپلکس ورزشی خیر آباد شهر کابل که حمایت دولت را نیز با خود دارد نیر خبر داد.
 
درهمین حال اجمل غنی مشاور رئیس جمهور و عضو بورد اجرایی شورای المپیک آسیا نیز در مورد نقش ورزش در سازمانهای جهانی و تاثیر آن بر رشد و انکشاف و معیاری سازی ورزش در کشور صحبت نموده گفت، ما نمی خواهیم ورزش ما بازی سیاسی دنیا شود، ما خود تصمیم می گیریم و برای دنیا به اثبات میرسانیم که ورزشکاران افغانستان در تمام ابعاد زندگی بشری نقش موثر وتعین کننده دارند.
 
وی تاکید ورزید که ورزشکاران کشور قشر روشن آگاه و متعهد به ارزشهای اسلامی و اخلاقی جامعه استند که این نقش آنان در پروسه صلح نیز نادیده گرفته نشود.
 
قابل یاد آوری است که آقای اجمل غنی در سی و هشتمین جنرال اسامبله شورای المپیک آسیا که در تایلند برگزار شده بود بنابر پیشنهاد کمیته ملی المپیک به عضویت بورد اجرایی آن شورا انتخاب گردید.
 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا