ورزشی

نهمین دور مسابقات بین المللی اسکی در ولایت بامیان برگزار شد

نهمین دور مسابقات بین المللی اسکی امروز جمعه با حضور بیش از ۶۰ ورزشکار در ولایت بامیان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری افغان رادیو، این مسابقات از سوی فدراسیون اسکی و سایر نهادهای حکومتی و غیر حکومتی راه اندازی شده بود که در آن بیش از ۶۰ ورزشکار از ۷ کشور مختلف با میزبانی افغانستان راه اندازی شده بود که مقام های اول تا سوم را وزرشکاران ولایت بامیان از آن خود کردند.

در این دور از رقابت‌ها، اسکی بازانی از کشورهای افغانستان، آمریکا، سویدن، استرالیا، آلمان، کانادا و فرانسه در دو بخش آماتور و حرفه‌ای با هم به رقابت پرداختند.

در بخش حرفه‌ای، سید مجتبی حسینی از کلپ میرشاه خواجه، سید شاه آقا از بامیان اسکی کلپ و حسینعلی از کلپ میرشاه خواجه و در بخش آماتور، محمد ظاهر، محمد حسن، و هادی از کلپ الله نظر به ترتیب مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.

سید مجتبی حسینی که در این مسابقات مقام اول را کسب کرده است گفت: “این دومین دور پیاپی هست که مقام اول را کسب کرده ام، هرچند ما امکاناتی که خارجی ها با خود می آورند نداریم و وسایل اسکی ما بسیار ناچیز است اما با توجه به عدم حمایت آنچنانی حکومت باز هم توانستم مقام اول را کسب نمایم.”

وی افزود، ورزشکاران از حکومت خواهان توجه بیشتر بوده و حکومت باید در زمینه ورزش اسکی توجه نمایند و وسایل و امکانات لازم را تهیه کند.

داوود کارگر، رییس عمومی فدراسیون اسکی نیز هدف از راه اندازی این مسابقات را تقویت و رشد ورزشکاران دانسته گفت: “رشته اسکی در ولایت بامیان علاقه مندان زیادی پیدا کرده و باید این رشته ورزشی تقویت شود.”

وی افزود، در حال حاضر ۷ کلپ اسکی از ولایت بامیان، یک کلپ اسکی از ولایت میدان وردک و یک کلپ ورزشی دیگر از کابل عضویت فدراسیون اسکی را به دست آورده اند.

وی عدم امکانات کافی برای ورزشکاران را می‌پذیرد و میگوید که مسئوولان ریاست فدراسیون اسکی در صدد حل این مشکلات می باشند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا