ورزشی

سفیر افغانستان بر اتحاد و انسجام اعضای هیأت نمایندگان فدراسیون فوتبال در ایران تأکید کرد

اعضای هیئت نمایندگان فدراسیون فوتبال افغانستان برای مهاجرین در جمهوری اسلامی ایران روز گذشته(یک‌شنبه، ۹ جدی) مشکلات و دست‌آوردهای خود را با دکتر نصیراحمد نور، سفیر افغانستان در تهران در میان گذاشتند.
 
به گزارش خبرگزاری افغان رادیو، در این دیدار که شفیق شرق، اتشه فرهنگی و یعقوب هوشمند، معاون او نیز حضور داشتند، محمد قاسم عرب از نمایندگان هیئت فدراسیون فوتبال برای مهاجرین، ضمن تقدیر از تلاش‌ها و همکاری‌های سفارت افغانستان و زمینه‌های فراهم‌شده جهت اعزام ورزشکاران نخبه مهاجر به کشور، در رابطه با برنامه‌ها و فعالیت‌های این هیئت که از جانب فدراسیون فوتبال افغانستان معرفی گردیده‌اند، گزارش داد.
 
آقای عرب گفت که با درخشش ۲۵ تن از جوانان با مهارت مهاجر در ایران که به داخل کشور اعزام گردیده بودند، شاهد جذب ۱۴ نفر از آنان برای تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال کشور بوده‌ایم.
 
به گفته وی، با حضور این جوانان مهاجر، تیم ملی فوتسال افغانستان در میان چهار تیم برتر آسیا قرار گرفته است.
 
در این دیدار، خانم حنیفه عرب‌زاده، به نمایندگی از ورزشکاران فوتبال و فوتسال خانم نیز به موفقیت‌های ورزشی بانوان مهاجر اشاره نمود و خواستار حمایت‌های بیشتر از آنان شد.
 
اعضای این هیئت در دیدار با سفیر افغانستان، ضمن بیان آن‌که تمام تلاش‌شان را برای ایجاد یکپارچگی میان گروه‌های مختلف ورزشی از ولایات و اقشار مختلف مهاجر افغان در ایران به کار گرفته‌اند، بر لزوم تسریع فرآیند رسمیت بخشیدن به فعالیت‌های این هیئت تأکید کردند.
 
در این دیدار، دکتر نصیراحمد نور، سفیر کشور ضمن تقدیر از گزارش‌ها و دست‌آوردهای فوتبال مهاجرین بر اتحاد، انسجام و یگانگی میان اعضای هیأت نمایندگان فدراسیون فوتبال در ایران تأکید کرد و خاطرنشان نمود: هرچه که این اتحاد و اتفاق بیشتر باشد، بر اعتبار ما می‌افزاید و از جانب دیگر موجب دلگرمی و اطمینان خاطر بیشتر برای پیگیری امورات شما از جانب سفارت خواهد شد.
 
وی افزود که حضور جمعیت میلیونی مهاجرین در ایران جای این را دارد که صدها تشکل مختلف فرهنگی و ورزشی را در میان ایشان شاهد باشیم؛ اما در کنار آن، نیاز به یک مجموعه داریم که از ایشان نمایندگی نماید تا پرداختن به امور و مسائل ایشان نیز سهولت یافته و تسریع گردد.
 
سفیر کشور با اشاره به پی‌گیری‌های صورت گرفته از جانب سفارت و دست‌آوردهای اخیر و در رأس آن، ایجاد زمینه امکان خروج و مراجعت دارندگان کارت آمایش و پاسپورت‌های خانواری، از تسهیلات فراهم شده از جمله زمینه بورسیه دانشجویان نخبه مهاجر، رفع نیاز به گواهی تجرد خط برای دختر خانم‌ها و همچنین برداشته شدن نیاز به ضمانت بانکی برای اخذ ویزای ایران اشاره کرد.
 
وی در پایان از این‌که در جمهوری اسلامی ایران شرایط برای رشد استعدادهای جوانان مهاجر فراهم است؛ سپاس‌گزاری کرد و تصریح نمود که باید از این امکانات و زمینه‌ها بهره‌برداری شود.
 
در این دیدار، شفیق شرق، اتشه فرهنگی و یعقوب هوشمند، معاون وی نیز از ایجاد وحدت و هماهنگی میان نمایندگان فدراسیون فوتبال در ایران استقبال نمود و با دریافت گزارشات، مسائل و پیشنهادات مد نظر اعضای هیئت، وعده سپردند که همیشه در دسترس بوده و برای رفع و پیگیری مسائل ایشان از هیچ کوششی دریغ ننمایند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا