ورزشی

استقبال مردم هرات از جام جهانی کرکیت ۲۰۱۹

جام جهانی کرکت سال ۲۰۱۹ میلادی، امروز جمعه از سوی مقامات دولتی، هزاران تن از مردم و ورزشکاران ولایت هرات مورد استقبال قرار گرفت.

کرکت بورد افغانستان، هدف از انتقال این جام به ولایت هرات را ، تشویق مردم به ورزش کرکت و افزایش روحیه‌ی ورزشکاران اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری افغان رادیو، محی الدین نوری معاون و سرپرست مقام ولایت هرات در جمع هزاران تن از شهروندان هراتی که اکثراً جوانان این  ولایت جهت استقبال از تیم ملی کرکت در تالارمولانا جلال الدین محمد بلخی گردهم آمده بودند، به اعضای تیم ملی کرکت خیر مقدم گفت و افزود: جای خوشحالی است که تیم کرکت افغانستان چنان خوش درخشیده است که خیلی از کشورهای جهان آرزوی داشتن چنین ورزشکارانی دارند.

او آرزو کرد تا تیم ملی کرکت کشورمان در مسابقات جام جهانی سال ۲۰۱۹ میلادی، قهرمان شود و جام واقعی این سال نیز به افغانستان آورده شود.

سرپرست مقام ولایت هرات  همچنان علاوه کرد: همان‌گونه که پروژه‌های بزرگ اقتصادی چون تاپی، تاپ و لاجورد خوشی و سرور را بخانه‌های مردم هرات و افغانستان مهمان ساخت، سفر اعضای تیم کرکت و تور جام‌گردی نیز مایه‌ی شور و شوق مردم و بخصوص جوانان هرات شده است. ما از این تیم قهرمانی سال ۲۰۱۹ میلادی را خواهانیم.

آقای نوری اعلام کرد که از چهار ماه بدینسو، اداره محلی هرات روی انکشاف کرکت برنامه ریزی دارد. سرپرست مقام ولایت مبتنی بر وعده‌ی کرکت بورد کشور اعلام کرد که بزودی استدیوم معیاری کرکت و اکادمی کرکت بانوان در ولایت هرات ساخته می‌شود و اداره‌ی محلی آماده‌ی هر گونه هم‌کاری است.

عزیزالله فضلی رییس کرکت بورد افغانستان نیز در این جمع گفت که جام قهرمانی سال ۲۰۱۹ بگونه نمایشی به افغانستان آورده شده ولی تلاش میشود جام اصلی نیز به افغانستان آورده شود .

آقای فضلی از علاقه‌مندی فوق العاده شهروندان هرات به کرکت تقدیر نمود و گفت که حسب پیشنهاد اداره‌‌ی محلی هرات، در این ولایت میدان بین المللی کرکت و اکادمی آموزشی جوانان ساخته خواهد شد.

آقای فضلی افزود: این میدان معیاری بین المللی با استاندردی ساخته خواهد شد که در آن بازی‌های بین المللی نیز تدویر یابد.

تیم ملی کرکت کشور، جام جهانی کرکت را با شماری از هواداران این ورزش، در مسجد جامع بزرگ شهرهرات، قلعه اختیارالدین به نمایش گذاشتند.

شورای بین المللی کرکت، تصمیم گرفته است تا جام جهانی ۲۰۱۹ کرکت را به کشورهای گوناگون جهان به دلیل تشویق مردم به بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۹ میلادی انتقال دهد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا