ورزشی

یونتوس قهرمان نیم فصل سری آ

به گزارش خبرگزاری آوا، شاگردان مکس آلگری در ادامه پیروزی های پیاپی شان در رقابت های این فصل، توانستند در دیداری خانگی با یک گل رم را از پیش رو بردارند و قهرمانی خود در نیم فصل اول را قطعی کنند.
یوونتوسی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی توپ و میدان را در اختیار داشتند اما اولین موقعیت بازی را رمی ها به وجود آوردند؛ هرچند ضربه استفن انزونزی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دو دقیقه بعد، یوونتوسی ها صاحب اولین موقعیت جدی شدند اما ضربه خطرناک الکس ساندرو را اولسن با یک واکنش خوب مهار کرد.
حملات یووه ادامه داشت و در دقیقه ۱۵، بار دیگر ساندرو صاحب یک موقعیت بسیار خوب شد اما باز هم اولسن اجازه نداد دروازه رم باز شود. چهار دقیقه بعد، برای سومین بار، ساندرو شانس اش را برای باز کردن دروازه جالوروسی امتحان کرد ولی بار دیگر اولسن با یک واکنش به موقع، مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.
در ادامه بازی متعادل تر شد و بازیکنان رم هم تا اندازه ای پیش کشیدند اما باز هم این یوونتوسی ها بودند که موقعیت های خطرناک تری روی دروازه حریف داشتند. در دقیقه ۳۴، نوبت کریس رونالدو بود که شانس خود را برای باز کردن دروازه اولسن امتحان کند اما باز هم دروازه بان رم بود که اجازه نداد یوونتوسی ها به گل برسند.
اما سرانجام در دقیقه ۳۵، ماریو مانژوکیچ قفل دروازه حریف را باز کرد. روی پرسینگ شدید در سمت چپ محوطه جریمه رم توسط بازیکنان یووه، توپ به ماتیا دی شیلیو رسید و ارسال او را مانژوکیچ با یک ضربه سر چکشی تبدیل به گل کرد.
 

 
در دقایق پایانی نیمه اول رمی ها از لاک دفاعی خارج شدند و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۴۴، کار را به تساوی بکشند اما ضربه سر انزونزی را شزنی مهار کرد و نیمه اول با همان یک گل به پایان رسید.
نیمه دوم را هم یوونتوس بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی کاملا توپ و میدان را در اختیار داشت؛ هرچند تا دقیقه ۵۷ طول کشید تا اولین موقعیت جدی شان را روی دروازه حریف ایجاد کنند. روی ارسال ساندرو بود که رونالدو با ضربه سر، دروازه رم را هدف قرار داد اما توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.
چهار دقیقه بعد، رونالدو بار دیگر صاحب موقعیت گلزنی شد اما ضربه او از مقابل دروازه را اولسن باز هم با واکنشی تماشایی دفع کرد تا رمی ها همچنان از شانس جبران نتیجه برخوردار باشند.
 

 
حملات دو تیم ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۷۰، این یوونتوسی ها بودند که توسط جورجو کیه لینی به گل رسیدند اما داور به دلیل خطا روی اولسن، این گل را نپذیرفت.
در دقایق پایانی هر دو تیم تلاش زیادی برای زدن گل های بعدی انجام دادند و در دقیقه ۹۰، چیزی نمانده بود که رمی ها به گل تساوی برسند اما ضربه سر کریسانته را شزنی دفع کرد تا دروازه یوونتوس بسته بماند.
در اولین دقیقه از وقت های تلف شده، یوونتوس توسط داگلاس کاستا به گل رسید اما داور بعد از بازبینی صحنه، به دلیل خطای بلیز ماتوئیدی روی بازیکن رم، این گل را نپذیرفت تا بازی در نهایت با همان یک گل به پایان برسد.
 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا