رویدادهای داخلی

کمک بیش از دو میلیون دالری کوریای جنوبی به اطفال و زنان افغانستان

کوریای جنوبی ۲٫۲ میلیون دالر امریکایی را به اطفان و زنان افغانستان کمک کرد. این کمک بر اساس امضای توافق‌نامه‌ی که میان وزارت امور خارجه کوریای جنوبی با دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان (یونسیف)، صورت گرفته است.

ادیلی خدر، نماینده یونسف در افغانستان ابراز داشته است که ۲۱ هزارخانواده که نصف جمعیت آن‌ها را اطفال تشکیل می‌دهد در این کشور بیجا شده‌اند؛ هم‌چنان سال‌ها جنگ، خشونت، فقر و خشک‌سالی بی‌سابقه وضعیت زندگی اکثریت خانواده‌های افغانرا متأثر ساخته که این کمک مالی، صحت اطفان و زنان این کشور را در فصل زمستان،محافظت خواهد کرد.

ری ژا هیونگ، سفیر کوریای جنوبی در کابل نیز در این زمینه اظهارداشته است که در حدود ۸۳ هزار خانواده در سراسر افغانستان نیازمند به کمک هستند تا بتوانند با مشکلات فراراه شان مبارزه کنند. او هم‌چنین از اداره یونیسف از بابت کمک‌ها، اظهار تشکری کرده است.

در خبرنامه دفتر یونسف در کابل آمده است که «برای مقابله با وضعیت سخت زمستان، اداره یونسف به همکاری سخاوت مندانه دونرهایش، برای حدود ۲۱۰۰۰ خانواده که ۵۸ درصد آنرا اطفال تشکیل می‌دهند و از اثر جنگ‌ها و حوادث طبیعی در ولایت‌های هرات، بادغیس و غور متاثر گشته‌اند، بسته‌های مواد ضروری غیرغذایی شامل کمپل، موادمورد نیاز خانواده‌گی چون وسایل آشپزخانه، ترپال و لباس‌های زمستانی برای اطفال راتوزیع کرده است.»

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا