ورزشی

رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان از فعالیت محروم شد

به گزارش خبرگزاری آوا، این اقدام پس از آن انجام می‌شود که چندی پیش دادستانی کل افغانستان شماری از مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال این کشور از جمله آقای کریم را از کار تعلیق کرد.
جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل افغانستان افزود که این اقدام به‌منظور “تحقیقات همه‌جانبه و بی‌طرف” انجام شده است.
فدراسیون فوتبال افغانستان پیش ازاین اتهامات “سوءاستفاده جنسی و فیزیکی” از بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان را رد کرده بود. علی‌رضا آقازاده، دبیرکل این فدراسیون، دلیل این اتهام را “نارضایتی شماری از بازیکنان پیشین” خواند که “به اردوی تیم ملی فوتبال زنان دعوت نشده‌اند.
خالده پوپلزی، از مسئول سابق کمیته فوتبال بانوان گفته است که با توجه به سیستمی که در افغانستان وجود دارد، احساس کرده است که نمی‌تواند از زنان فوتبالیست حمایت کند

هفته گذشته اشرف‌غنی، رئیس جمهوری افغانستان از دادستانی کل خواسته بود که این اتهام آزار جنسی را با دقت بیشتر بررسی کند.
دادستانی کل هم تحقیقاتی را دراین زمینه آغاز کرد. این نهاد با آغاز تحقیقاتش، اعلام کرد که بررسی‌شان “به‌صورت دقیق، اساسی و با رعایت محرمیت‌های هویتی” انجام می‌‌شود و با اسناد و شواهد، عاملان آن مورد تعقیب عدلی قرار می‌گیرند.
ده روز پیش، روزنامه گاردین، چاپ بریتانیا در گزارشی نوشت که مسئولان فدراسیون فوتبال افغانستان به “سوء استفاده جنسی و فیزیکی” از اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان متهم شده‌اند.
این روزنامه مدعی شد افرادی که با تیم ملی فوتبال زنان افغانستان از نزدیک در تماس هستند به این روزنامه گفته‌اند که این سوءاستفاده در دفتر فدراسیون فوتبال افغانستان در کابل و در یک اردوی تمرین تیم ملی فوتبال افغانستان در فوریه سال گذشته در کشور اردن اتفاق افتاده است.
خالده پوپلزی، کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال زنان افغانستان که در سال ۲۰۱۶ افغانستان را ترک کرد و اکنون در دانمارک است، همراه با سرمربی سابق آمریکایی تیم ملی فوتبال زنان افغانستان به گاردین گفتند که با توجه به سیستمی که در افغانستان وجود دارد، احساس کردند که نمی‌توانند از زنان فوتبالیست حمایت کنند.
با این حال شماری از بازیکنان فعلی تیم فوتبال بانوان افغانستان این اتهامات را رد کرده‌اند.
پس از نشر اتهام‌های آزار جنسی بازیکنان سابق تیم ملی بانوان افغانستان، حفیظ‌الله ولی رحیمی، رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان گفت که پیش از این شکایت‌هایی مبنی بر آزار جنسی دختران ورزشکار در دیگر رشته‌های ورزشی گزارش شده بود.
 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا