ورزشی

ملی‌پوشان موی‌تای افغانستان از رقابت‌های قهرمانی آسیا چهار مدال نقره و دو مدال برنز کسب کردند

به گزارش خبرگزاری صدای افغان افغان رادیو، در مسابقات قهرمانی آسیایی ماکائو، مرتضی شمال در وزن ۶۷ کیلوگرام در اولین دیدار خود حریفی از فلیپین را شکست داد، مرتضی شمال در سیمی‌فاینل، مبارز تایلندی‌اش را در یک بازی تماشایی مغلوب نموده و در دیدار نهایی‌اش در برابر مبارز قزاقستانی متوقف شد و به مدال برنز بسنده کرد.

در همین حال، حفیظه بهمنی در وزن ۶۰ کیلوگرام، پس از پیروزی در برابر حریف هندی، مقابل حریف تایلندی‌اش مغلوب شد و به مدال نقره دست یافت.

علی سهراب احمدی در وزن ۵۱ کیلوگرام با دو پیروزی در برابر حریفان خود از کشورهای فلیپین و مالزیا، به دلیل آسیب‌دیدگی نتوانست در فاینل با حریف تایلندی‌اش رقابت کند. وی بدین ترتیب به مدال نقره رقابت های قهرمانی آسیا رسید.

سهراب سلحشور نیز در وزن ۸۱ کیلوگرام با یک استراحت در نخستین دیدارش به راحتی از سد حریف هندی‌اش عبور کرد و در دومین بازی خود  در مقابل حریف چینی خود رقابت را واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت.

احمد شجاع جمال و احمدالله نظری با پیروزی در برابر حریفان‌شان از ماکائو و هانکانک در سیمی‌فاینل در برابر مبارزان تایلندی شکست خوردند و به مدال برنز مسابقات رسیدند.

قابل یاد آوری است که رقابت‌های قهرمانی آسیا از تاریخ ۵ الی ۱۱ دسامبر ۲۰۱۸ با حضورداشت ورزشکارانی از ۳۲ کشور آسیا به میزبانی ماکائو برگزار گردیده بود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا