ورزشی

پی اس جی ۲-۱ لیورپول: فینالیست در آستانه حذف

به گزارش خبر گزاری افغان رادیو،شاگردان توماس توخل که در دیدار رفت با نتیجه ۳-۲ مغلوب لیورپول شده بودند، امشب با نمایشی حساب شده، ۲-۱ به پیروزی رسیدند تا اکنون از شانس بیشتری نسبت به قرمزهای مرسی سایدی برای صعود به مرحله بعد داشته باشند. 
پاری سن ژرمن بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی، یکی دو موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه لیورپول ایجاد کردند اما نتوانستند به گل برسند.
برتری پاریسی ها ادامه داشت و در دقیقه ۱۲، روی پاس نیمار، کیلیان امباپه صاحب یک موقعیت خوب شد اما ضربه او دقیقا به جایی رفت که آلیسون بکر حضور داشت.
اما قفل دروازه قرمزها سرانجام در دقیقه ۱۳ شکست. روی یک حرکت هماهنگ از بازیکنان پاری سن ژرمن و اشتباه ویرژیل فن دایک، توپ داخل محوطه جریمه لیورپول به خوان برنات رسید و اوهم با یک ضربه دقیق، توپ را به گوشه دروازه آلیسون فرستاد.
 

 
بعد از این گل بازی متعادل تر شد و لیورپولی ها هم پیش کشیدند اما حملات آنها به اندازه ای موثر نبود که از خط دفاعی منسجم پاری سن ژرمن عبور کنند.
بازی با همین روند ادامه داشت و علی رغم تلاش شاگردان یورگن کلوپ، دروازه بوفون در ۳۰ دقیقه ابتدایی بازی، هیچ تهدیدی نشد؛ تنها یک بار ضربه صلاح با اختلاف کمی از کنار دروازه میزبان بیرون رفت.
در مقابل، در دقیقه ۳۱، چیزی نمانده بود که روی حرکت عالی مثلث نیمار، امباپه و کاوانی، پاری سن ژرمن به گل دوم برسد اما واکنش خوب آلیسون، دروازه قرمزها را نجات داد.
در ادامه بار دیگر پاریسی ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و در دقیقه ۳۷، روی یک ضدحمله خطرناک، توانستند به گل دوم برسند. این نیمار بود که این ضدحمله را از زمین خودی آغاز کرد و ارسال عرضی امباپه، کاوانی را در موقعیت گلزنی قرار داد ولی ضربه او توسط آلیسون برگشت داده شد. توپ برگشتی مقابل نیمار قرار گرفت و او هم با یک بغل پای دقیق، کار را تمام کرد.
 

 
لیورپولی ها که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند، در دقایق پایانی نیمه اول پیش کشیدند و بعد از یکی دو موقعیت نصفه و نیمه، در دقیقه ۴۵، صاحب یک ضربه پنالتی شدند. خطای  دی ماریا روی سادیو مانه در گوشه محوطه جریمه پاری سن ژرمن باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. جیمز میلنر پشت ضربه قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت بوفون، توپ را وارد دروازه کرد و نیمه اول با نتیجه ۲-۱ به پایان رسید.
 

 
نیمه دوم را هم پاری سن ژرمن بهتر آغاز کرد و خیلی زود به گل رسید اما داور به دلیل آفساید، گل مارکینیوش را نپذیرفت.
پس از آن نوبت لیورپولی ها بود که ابتکار عمل را در دست گرفتند و یکی دو موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه بوفون ایجاد کردند اما نتوانستند به گل برسند.
در دقیقه ۵۷، روی اشتباه مارکو وراتی در میانه میدان، لیورپولی ها صاحب یک موقعیت خوب شدند اما در نهایت این موقعیت با ضربه سر نه چندان خوب روبرتو فیرمینو به بیرون رفت.
در ادامه بازی متعادل شد و بازیکنان پاریسی که می دانستند با دفاع صرف، ممکن است برتری شان را از دست بدهند، پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۶۹، روی یک ضربه کرنر به گل سوم برسند اما ضربه سر چکشی مارکینیوش را آلیسون به هر شکل ممکن دفع کرد.
حملات دو تیم ادامه پیدا کرد و بازی دائما روی محوطه های جریمه ها جریان داشت. در دقیقه ۸۰، تکل ویرژیل فن دایک روی نیمار، باعث سرنگون شدن ستاره برزیلی در محوطه جریمه لیورپول شد اما داور دستور به ادامه کار داد.
در دقایق پایانی، لیورپولی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند اما بازیکنان تیم میزبان با چنگ و دندان از دروازه شان دفاع کردند و در نهایت بازی با همان نتیجه ۲-۱ به سود پاریسی ها به پایان رسید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا