رویدادهای داخلی

محتوای تعهدنامه علی‌پور به حکومت افغانستان

متن تعهدنامه‌ای که شب گذشته از سوی علی‌پور، فرمانده نیروهای خیزش مردمی در مناطق مرکزی امضا شده، منتشر شده است.

در این تعهدنامه که از سوی علی‌پور و چند عالم دین و متنفذ قومی به امضا رسیده، امضای سرور دانش معاون دوم ریاست‌جمهوری افغانستان نیز دیده می‌شود. او شب گذشته از بازداشت نیروهای امنیت ملی آزاد شد.

علی‌پور تعهد کرده است تمام سلاح‌ها، مهمات و تجهیزات نظامی خودش را به دولت تحویل داده و تا پایان مراحل قانونی تحقیقات در کابل حضور داشته و به ارگان‌های مربوطه پاسخ‌گو باشد.

او متعهد شده که تا پایان تحقیقات، در اجتماعات و گردهمایی‌ها شرکت نکند و از تمام قوانین و منافع علیای کشور حمایت و دفاع کند.

علی‌پور بر مبنای این تعهدنامه گفته است در صورتیکه دولت و نیروهای امنیتی و دفاعی لازم ببینند “حاضر است به عنوان یک سرباز در مقابل دشمنان وطن و عزت افغانستان از حاکمیت ملی دفاع کند.”

او گفته که با ضمانت بزرگان و موسفیدان تا تکمیل‌شدن مراحل قانونی تحقیقات در کابل است و روزانه برای پاسخ‌گویی به نهادهای امنیتی مراجعه می‌کند.

این فرمانده نیروهای خیزش مردمی تاکید کرده که اگر شکایتی علیه او مطرح باشد حاضر است به مراجع عدلی و قضایی حاضر شده و پاسخ دهد.

علی‌پور معروف به قوماندان شمشیر دو روز قبل از سوی نیروهای امنیتی در کابل بازداشت شد. او از سوی برخی مقامات حکومتی به دست‌داشتن در “گروگان‌گیری و آزار و اذیت مسافران” متهم شده اما او این اتهامات را رد کرده و گفته است که تنها در مقابل حملات طالبان از مردم دفاع می‌کند و اگر شکایتی علیه او باشد حاضر است در نهادهای عدلی و قضایی حضور یابد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا