رویدادهای داخلی

کشته و زخمی شدن بیش از ۱۳۰ تن در رویداد خونین کابل

ساعت ۶:۰۰ شام امروز (سه شنبه) انفجار قدرتمندی شهر کابل را تکان داد. یک حمله کننده انتحاری خود را در یک سالون عروسی در کابل منفجر ساخت که در نتیجه آن ۴۳ تن جان باختند و ۸۸ تن دیگر مجروج شدند.

به گزارش خامه پرس، یک مهاجم انتحاری شام امروز خود را در جمع بزرگی از مردم  در سالون عروسی اورانوس، واقع  سرک عمومی فرودگاه کابل، در مراسم تجلیل از روز تولد حضرت محمد (ص)، منفجر ساخت.

وزارت داخله با تایید این خبر گفته است که درین حادثه بیش از ۱۳۰ تن کشته و زخمی شده اند. اما شاهدان عینی رقم قربانیان و زخمیان حادثه را بیشتر از چیزی که گزارش شده است، میدانند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت افغانستان به رسانه ها گفت که مهاجم انتحاری وقتی خود را در داخل تالار عروسی اورانوس منفجر کرده که ده‌ها عالم دین برای تجلیل از میلادالنبی و برگزاری ختم قرآن گرد هم آمده بودند.

رئیس جمهور غنی رویداد امروز را جنایت کارانه عنوان نموده گفت که حمله تروریستی بالای محفل تجلیل از میلادالنبی و اندیشه های پیامبر بزرگ اسلام که پیام صلح و رحمت را به همراه داشت، دشمنی با ارزش‌های اسلامی و راه و رسم نبی اکرم (ص) را نشان می دهد.

آقای غنی همچنان فردا (چهارشنبه) را ماتم ملی اعلام نمود و دستور داد تا پرچم افغانستان در سراسر کشور و همچنان در تمام نمایندگی های سیاسی و دیپلوماتیک کشور به حالت نیمه برافراشته در آورده شود.

در همین حال ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در اعلامیه ی وقوع این رویداد را محکوم کرده است و تا اکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله را بدوش نگرفته است.

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا