رویدادهای داخلی

رییس‌جمهور: حمله خونین به مراسم تجلیل از پیامبر در کابل، بی‌پاسخ نخواهد ماند

محمد اشرف غنی رییس‌جمهور افغانستان هنگام عیادت از زخمی‌های انفجار خونین شام روز سه‌شنبه در کابل گفته است که دشمنان افغانستان با این حمله، به هویت ملی ما حمله کردند. او تاکید کرده که افغانستان این حمله را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

شام روز سه‌شنبه در هوتلی واقع در جاده میدان هوایی کابل، یک حمله انتحاری زمانی رخ داد که مراسمی برای تجلیل از میلاد پیامبر و با حضور جمعی از علمای افغانستان برگزار شده بود. این حمله خونین، بیش از ۵۰ کشته و  نزدیک به ۱۰۰ زخمی برجای گذاشت.

رییس‌جمهور شب گذشته برای عیادت از زخمی‌های این حمله انتحاری به شفاخانه ایمرجنسی رفته و گفته است که لانه‌ها، مراکز آموزش و منابع مالی انفجار و انتحار در کشور همسایه‌مان قرار دارد.

اشاره مقامات افغانستان به کشور همسایه، اشاره به پاکستان است و در طی سال‌های گذشته، بارها از سوی افغانستان متهم به حمایت از گروه‌های تروریستی و آموزش به این گروه‌ها می‌باشد.

رییس‌جمهور هم‌چنین گفته است که مسوول این حادثه تروریستی آنهایی هستند که برای اولین بار انفجار و انتحار را به این وطن آوردند.

مسوولیت حلمه به مراسم تجلیل از پیامبر در شهر کابل را هیچ گروهی برعهده نگرفته است. طالبان نیز این حلمه را محکوم کردند و گفتند که در آن دست ندارند.

رییس‌جمهور غنی اما گفته که “طالبان تنها با محکوم کردن این رویداد نمی‌توانند رفع مسوولیت کنند. آنان باید عملات برای صلح کار نمایند تا انسان‌کش، افغان‌کشی و مسلمان‌کشی پایان یابد.”

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا