رویدادهای داخلی

مسوولان فیس‌بوک: حکومت افغانستان اطلاعات کاربران این شبکه را خواسته است

مسوولان شبکه اجتماعی فیس‌بوک اعلام کرده‌اند که حکومت افغانستان از سال ۲۰۱۴ تاکنون، پنج بار به صورت رسمی از آنها خواسته است تا اطلاعات کاربران این شبکه را در اختیارش قرار دهند.

در گزارشی که از سوی شبکه اجتماعی فیس‌بوک منتشر شده، گفته شده که دولت افغانستان معلومات ۹ کاربر این شبکه اجتماعی را درخواست کرده است. این گزارش به جزییات این درخواست‌ها اشاره‌ای نداشته است.

این گزارش افزوده که شبکه اجتماعی فیس‌بوک به درخواست دولت‌ها برای اطلاعات کاربران مطابق به قانون و شرایط خدمات قابل اجرا، پاسخ می‌دهد.

در همین حال نهاد نی، حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان در این رابطه واکنش نشان داده و گفته که “امیدوار است درخواست دولت افغانستان برای دریافت اطلاعات کاربران از اداره فیس‌بوک، جنبه استخباراتی نداشته باشد.”

نهاد نی افزوده که دولت افغانستان باید اطمینان دهد که این درخواست‌ها، نقض حریم خصوصی کاربران فیس‌بوک در افغانستان نبوده است.

شبکه اجتماعی فیس‌بوک در افغانستان یکی از شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در میان مردم است. طبق آخرین آماری که در پایان سال ۲۰۱۷ از سوی وزارت مخابرات افغانستان منتشر شده بود، نزدیک به ۳ میلیون از شهروندان افغان از این شبکه استفاده می‌کنند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا