رویدادهای داخلی

پس از درگیری میان دانشجویان؛ خوابگاه دانشگاه کابل به صورت موقت بسته شد

خوابگاه مرکزی دانشگاه کابل با تصمیم شورای رهبری این دانشگاه به صورت موقت بسته شد.

شورای رهبری دانشگاه کابل در رابطه با حادثه درگیری میان دانشجویان در خوابگاه این دانشگاه که در روز جمعه رخ داد، تصمیم گرفته تا خوابگاه مرکزی دانشگاه کابل را به صورت موقت و تا تصمیم بعدی این شورا، مسدود کند.

روز جمعه تعدادی از دانشجویان در این دانشگاه با هم درگیر شدند و پولیس مجبور شد پایان دادن به این خشونت، شلیک‌های هوایی انجام دهد. درگیری اما از محوطه دانشگاه خارج شده و تعدادی از دانشجویان به جاده‌های اطراف دانشگاه رفته و این مسیرها را بستند. در نتیجه این خشونت‌ها، یک دانشجو کشته شد و ۱۹ تن دیگر هم زخمی شدند.

مقامات وزارت تحصیلات روز گذشته گفته بودند که این درگیری‌ها ” به دلیل مراعات نکردن نوبت غذا در سالن غذاخوری” صورت گرفته و این درگیری لفظی میان دانشجویان، با دخالت گروهی از افراد به بیرون از دانشگاه نیز سرایت کرد.

وزارت تحصیلات عالی افغانستان با ارسال یک خبرنامه گفته است که شورای عالی دانشگاه کابل از حادثه پیش آمده که موجب نگرانی مردم شد، عذرخواهی کرده و به صورت جدی آن را پی‌گیری خواهد کرد.

شورای رهبری این دانشگاه گفته که بیشتر مساله در بیرون از ساحه دانشگاه بوده و افرادی سعی کردند تا به تفرقه میان دانشجویان دامن بزنند.

در این خبرنامه گفته شده که خوابگاه دانشگاه تا تصمیم بعدی، به صورت موقت بسته شده و امتحانات نهایی نیز از تاریخ ۳۰ عقرب آغاز می‌شود.

مقامات دانشگاه کابل می‌گویند عاملان اصلی این درگیری شناسایی شده و در همکاری با نیروهای امنیتی، در این زمینه تحقیقات بیشتری صورت می‌گیرد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا