رویدادهای داخلی

عملیات نظامی نیروهای ارتش در ولسوالی‌های جاغوری و مالستان آغاز شد

عملیات بزرگ نظامی نیروهای ارتش افغانستان در ولسوالی‌های جاغوری و مالستان ولایت غزنی آغاز شده است.

غفور احمد جاوید سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفته که این عملیات برای پاکسازی ولسوالی‌های جاغوری و مالستان از وجود طالبان آغاز شده و فرماندهی این عملیات را هم محمد شریف یفتلی رییس ستاد ارتش افغانستان برعهده دارد.

او گفته که مناطق لومان، زیرک و پاتو که در چندین روز گذشته شاهد حضور طالبان بود، حالا پاک‌سازی شده و تعدادی از نیروهای ارتش نیز برای پاکسازی به ولسوالی مالستان رفته‌اند.

در همین حال وزارت  دفاع افغانستان از کشته شدن ۹ تن از طالبان در حمله هوایی در ولسوالی مالستان خبر داده است. این وزارت گفته که حملات زمینی و هوایی ارتش در این مناطق تا پاک‌سازی کامل از وجود طالبان ادامه خواهد یافت.

طالبان در تاریخ ۱۶ عقرب به ولسوالی جاغوری و سپس به ولسوالی مالستان حمله کردند. این دو ولسوالی، از امن‌ترین مناطق افغانستان در ۱۸ سال گذشته بود. اما با حمله طالبان به این مناطق، تعداد زیادی از افراد نظامی و غیرنظامی کشته شدند و هزاران خانواده از خانه‌های‌شان آواره شدند و به ولایت‌های دیگر مانند بامیان و کابل پناه بردند.

در حمله طالبان به ولسوالی جاغوری، نزدیک به ۲۰ سرباز کماندو که برای کمک به نیروهای امنیتی و مردمی در برابر طالبان به این منطقه رفته بودند هم از سوی این گروه کشته شدند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا